Zsinórban ötödször nyertek

A hétvégén is győztesen hagyta el a pályát a Nagyváradi Egyetemi SK női kézilabdacsapata, amely sorozatban már öt meccs óta nem talált legyőzőre.

Szoros meccsen szerzett újabb győzelmet a váradi női csapat

A hazaikat az Nagyváradi Egyetem sportcsarnokában fogadták a Temesvári Vest ESK gárdáját, amelyet egy rendkívül küzdelmes, egyben szoros meccsen sikerült legyőzniük. Az első félidő végére kétgólos előnyt szereztek a hazaiak (18–16), akiknek a térfélcserét követően sikerült megőrizniük fórjukat, így győztesen hagyták el a pályát. Ez volt az együttes ötödik győzelme, amely révén a tabella hatodik helyére léptek a lányok.

Doina Ardelean, az ESK edzője a következő összeállítású csapatot küldte pályára: Somogyi, Dezső, Pintea – kapusok, Cristoaica (3 gól), Pu? (4), Vârtic (1), Hlinca (9), Mîrcă (1), Munteanu (1), Motogna (3), Damian (1), Vrabie, Codrea (5), Pantea (5), Hercu?.

A visszavágók első fordulójában ugyancsak hazai közönség előtt bizonyíthat majd a váradi együttes, amely vasárnap délben a Marosvásárhelyi KC-t fogadja a már említett helyszínen. A vendégek a negyedikek a rangsorban, s hat ponttal többjük van mint a váradiaknak.

A másodosztály 13. fordulójának további találkozóin: Nagybányai Minaur–Nagybányai Extrem 36–29, Slatinai VSK–Marosvásárhelyi KC 31–21, Resicabányai ESK–Brassói National 29–26, Kisjenő–Mioveni 26–29. Sepsiszentgyörgy szabadnapos volt. A visszavágók első fordulójában (február 5.): Slatina–Extrem KC, Nagyvárad–Marosvásárhely, Resica–Sepsiszentgyörgy, Kisjenő–Brassó. Temesvár, Mioveni és a Minaur KC szabadnapos.

A bajnokság állása
1. Minaur KC 10 9 0 1 361–239 27
2. Slatina 10 9 0 1 321–216 27
3. Resica 10 9 0 1 308–253 27
4. Vásárhely 10 7 0 3 287–261 21
5. Extrem KC 10 5 0 5 328–306 15
6. Nagyvárad 10 5 0 5 303–307 15
7. Brassó 10 4 0 6 294–318 12
8. Mioveni 10 3 0 7 270–324 9
9. Szentgyörgy 10 2 1 7 298–362 7