VSK-előnyről folytatják

Három esélyes csapat is 2–0-s előnyről folytatja a román férfi kosárlabda-élvonal negyeddöntőjét, míg a marosvásárhelyiek bravúros győzelmet értek el Nagyszebenben.

Barnette (pirosban) ponterős játéka is kellett a sikerhez

A Temesvári KK második találkozón is akadozott a VSK-gépezete, de végül sikerült négypontos győzelmet elérnie (85–81), így már csak egyetlen sikerre van szüksége Cristian Achim együttesének a továbbjutáshoz. A csütörtök esti mérkőzést a hajrában nyerte meg a címvédő váradi együttes, amelyből Barnette (21 pont), Mandache (14) és Nicoara (12) volt a húzóember.

További eredmények: Kolozsvári UBT–Craiovai SCMU 104–78 (összesítésben 2–0), Bukaresti Steaua–Piteşti-i BCMU 105–90 (összesítésben 2–0), Nagyszebeni ESK–Marosvásárhelyi KK 54–75 (összesítésben 1–1). A program, ma: Craiova–Kolozsvár (17.30, Digi Sport), holnap: Temesvár–Nagyvárad (17.30, Digi Sport), Pite?ti–Steaua (19.15, Digi Sport), csütörtökön: Marosvásárhely–Nagyszeben (17.30). Amennyiben szükség lesz rá csütörtökön 19.15 órától játtszák a Craiova–Kolozsvár párharc negyedik meccsét, míg a temesvári és a Pite?ti-i találkozók pénteken folytatódnak. Vásárhelyen szombaton is biztosan rendeznek meccset, hiszen ott legaharabb a negyedik találkozó döntethet a továbbjutásról.