Veretlenek a VSK-ESK kosárlabdázói

Két győzelemmel tért haza Székesfehérvárról a Nagyváradi VSK-ESK férfi kosárlabdacsapata. A hétvégi felkészülési tornán a házigazda Albát és a szlovák bajnokság ezüstérmesét győzték le a váradiak.

Veretlenek

Hatten 29 pontot dobott a két magyarországi meccsen

Az Alba elleni találkozón hat ponttal bizonyult jobbnak Cristian Achim edző együttese, amelynek a harmadik negyedben sikerült „meglépnie” ellenfelétől. A VSK alig egy hét alatt másodszor győzte le a fehérváriakat, előzőleg az Alexe-emléktornán bizonyult jobbnak ellenfelénél a román bajnokság legutóbbi ezüstérmese.

A szlovák Privigye (Prievidza) elleni találkozón a VSK kezdett jobban, de az első félidőt a Priviedza zárta előnnyel (37–33). A hajrában mindkét gárdának esélye volt megszerezni a győzelmet, ám az eredmény 73–73 volt, így hosszabbítás következett. Az ötperces túlórát a váradiak bírták jobban, így nyolc ponttal (89–81) nyertek.

Alba Fehérvár–Nagyváradi VSK 77–84 (23–21, 17–19, 13–21, 24–23). A VSK-ESK összeállítása: Hatten 10 pont, Dillon 11, Subotic 15/2 hárompontos, Krapic 18/4, McGhee 4, Markovics 3/1, Paşca 3/1, Popescu 4, Ţibârnă 16. Játszott még: Sergiu Pop.

Nagyváradi VSK–Privigye 89–81 (23–15, 10–22, 24–24, 16–12, 16–8).

A váradiak pontszerzői: Hatten 19, Markovics 17, McGhee 17, Szubotics 9, Krapic 9, Dillon 7, Ţibârnă 7, Paşca 4, Játszott még: Dani Popescu.

A váradiak számára szerda este újabb edzőmeccs következik, ezúttal az Antonio Alexe Sportcsarnokban, az ellenfél a bolgár Balkan Botevgrad lesz 19 órától. A belépés ingyenes. A felkészülés utolsó barátságos találkozóját Marosvásárhelyen játssza a VSK, szombaton délután. .Az új idény első hivatalos meccséig alig 11 napot kell várniuk a szurkolóknak. Szeptember 26-án, pénteken 20 órától a Nagyszebeni Atlassib lesz a vendég a Román Kupa első fordulójában.