Vereség és pénztelesség

Kieső helyen áll a Nagyváradi Bihar FC labdarúgócsapata, miután a piros-kék együttes hazai pályán kikapott a hétvégi fordulóban.

A váradiak gondjait tetőzi, hogy a vezetők pénzhiány miatt nem tudták kifizetni a játékvezetők és a szövetségi megfigyelők díját, így várhatóan újabb pénzbüntetésre számíthatnak a szövetségtől. Pedig a Bodola Gyula Stadion lelátóin több mint félezer néző foglalt helyet, nagy többségük belépőjegyet váltott a meccsre, ami azt jelenti, hogy a jegyeladásból váradi klubnak közel 5000 lej bevétele származott, ehhez már csak 3000 ezer lejt kellet volna kipótolni, hogy kifizessék a bírókat, s elkerüljék az esedékes szankciókat. Bár a Bihar FC vezetői alig két hete még szép jövőt jósoltak a csapatnak, úgy tűnik, a váradi klub története szeptember 29-én ér véget, amikor is a bíróság kimondja a csődeljárást. Nehéz ugyanis elhinni, hogy két hét múlva akad majd 400 ezer euró egy olyan klub kasszájában, amelyben a hétvégén még kétezer euró sem volt.

Visszatérve a mérkőzésre, a vendégek nem játszottak sokkal jobban a váradiaknál, de gólt lőttek és három ponttal távoztak a Bodola-stadionból, ahova ismerősként tért vissza Fildan kapus (az elmúlt idényig a Bihar FC hálóőre volt), Andrei Luduşan középpályás és Alex Pelici szakvezető, aki az elmúlt idényben ült a Bihar FC-t is irányította.

BFC Valcea Has

Egyre inkább süllyedőben a Bihar FC hajója

Jegyzőkönyv

Nagyváradi Bihar FC–Râmnicu Vâlceai VSK 0–1. Gólszerző: Tomozei (20.). A Bihar FC összeállítása: Nagy – S. Matei (68., G. Mangra), Remeş, Mintaş, Lőrincz – Magda (35., Ember), Haş – Al. Maria, Ferik (75., Olariu), Cr. Andor – Sulea. Edző: Gheorghe Silaghi. A vendégcsapat összeállítása: Fildan – Samson, C. Pîrvulescu, Cucui, Tomozei (79., A. Ionescu) – I. Stoica, Piscanu – O. Vasile (68., Firţulescu), A. Neagoe, Luduşan (44., R. Georgescu) – M. Staicu. Edző: Alex Pelici.

Éllovas a Luceafărul

A harmadosztályú bajnokságban eltérő eredményeket értek el a bihari csapatok. A Nagyváradi Luceafărul harmadszor is győzött, ezúttal hazai pályán verte a Radnóti SK-t. A 3–0-ás sikerből a csapatkapitány Balea két góllal vette ki részét, a harmadik találat szerzője Modan volt. Érdekesség, hogy a vendégek a 74. percig tudták elkerülni, hogy gólt kapjanak, ezt követően alig kilenc perc alatt eldöntötte a meccset a bihari bajnokcsapat. Muzsnay Zsolt és Kiss Sándor edző csapata jobb gólarányának köszönhetően vezeti az ötödik csoport rangsorát. Pénteken Fugyivásárhelyen lép pályára a váradi együttes. A vásárhelyiek Désen léptek pályára, s bár győzelmi esélyeik voltak, végül 3–2-re alulmaradtak a hazaiakkal szemben. Călin Cheregi edző csapata előzőleg zöld asztalnál kapott három pontot a Recean elveszített találkozó után, de a máramarosi klub fellebbezését jóváhagyta a román szövetség, így a pályán elért eredményt hagyták jóvá, miután kiderült, hogy a hazai együttes a szabályoknak megfelelően járt el a cserék végrehajtásánál. A bihariak így a Zsuk FC ellen megszerzett egy ponttal a tabella 12. helyén állnak.

Eredmények

A román másodosztály második csoportjának harmadik fordulójában: Medgyes–Pankota 1–1, Tatrang–Kolozsvári U. 1–0, Aradi UT–Mioveni-i SK 2–2, Târgoviştei Chindia–Szatmárnémeti Olimpia 2–0, Resicabányai Metalul–Brassói FC 2–3, Karánsebesi FC–Nagybányai FC 1–2. Következik (szeptember 19–20.): Kolozsvár–Medgyes, Mioveni–Tatrang, Szatmárnémeti–Arad, Rm. Vâlcea–Târgovişte, Brassó–Bihar FC, Nagybánya–Resica, Pankota–Karánsebes.

A román harmadosztály ötödik csoportjának harmadik fordulójában: Csíkszereda–Máramarossziget 1–0, Almásbalázsházai Luceafărul–Kolozsvár 1–2, Váradi Luceafărul–Radnót 3–0, Dés–Fugyivásárhely 3–2, Zsuk FC–Galda 0–2, Recea–Zilah 5–0, Székelyudvarhely–Szászrégen 2–4. Következik (szetepmber 18–19.): Fugyivásárhely–Váradi Luceafărul, Kolozsvár–Csíkszereda, Radnót–Almásbalázsháza, Galda–Dés, Zilah–Zsuk, Szászrégen–Recea, Máramarossziget–Udvarhely.

14. Zilah 3 0 0 3    0–8 0

A magyar élvonal nyolcadik fordulójában: Bp. Honvéd–Vasas 0–1, Puskás Akadémia–Haladás 1–1, Békéscsaba–Diósgyőri VTK 1–1, Paks–Videoton 2–0, Debreceni VSC–MTK 1–0, Újpest–Ferencváros 1–2. Az élen: 1. Ferencváros (24 pont), 2. Haladás (15), 3. MTK (13).

A román fociélvonal 10. fordulójában: Chiajna–Botosani 0–0, Marosvásárhely–Petrolul 1–1. A mai program: Konstanca–Voluntari (18.30, Digi Sport 1), Dinamo–Kolozsvári CFR (21.30, Digi Sport 1). Az élen: 1. Giurgiu (20), 2. Dinamo (17), Marosvásárhely (17).

A román Ligakupa negyeddöntőjében: Concordia Chiajna–Botoşani 3–0, Temesvár–Petrolul 1–0, Kolozsvári CFR–Jászvásár 1–0, Voluntari–Giurgiu, a Konstanca–Craiova 9–8 (büntetőrúgűsokkal), Târgu Jiu–Dinamo 0–2. A legjobb nyolc között ott van a címvédő Steaua és a Marosvásárhelyi ASA.

A Román Kupa nyolcaddöntőjének párosítása: Bákó–Craiova, Tatrang–Petrolul, Kolozsvári U–Steaua, Baloteşti–Kolozsvári CFR, Brânceni–Giurgiui Astra, Pojorâta–Marosvásárhely, Mioveni–Botoşani, Nagybánya–Voluntari, Temesvári Ripensia–Konstanca, Berceni–Jászvásár, Râmnicu Vâlcea–Temesvári Poli, Brăila–Dinamo, Marosvásárhely II–Chiajna, Aradi UT–Târgu Jiu, Suceava–Brassó, Konstanca II–Clinceni.