Vásárhelyen is átrobogott a VSK-ESK „expressz”

Érik a bajnokcsapat? Ezt a kérdést tehették fel legtöbben azon sportkedvelők közül, akik pénteken este a tévéképernyőn követték figyelemmel a váradi férfi kosárlabdacsapata marosvásárhelyi játékát.

A vártnál könnyebben győzött a váradi kosárlabdacsapat (Fotó: Tóth Csaba)

Cristian Achim edző csapata kiegyensúlyozott és ponterős játékkal győzte le ellenfelét, így megerősítette vezető helyét a rangsorban. A VSK-ESK sorozatban tizenharmadik győzelmét szerezte meg (az élvonalbeli 11 siker mellé a Román Kupa nyegyeddöntőjében elért két győzelem társul), ám szerdán komoly erőpróba vár a Sebes-körös partiakra, hiszen a bajnokesélyes Bukaresti Steaua látogat az Antonio Alexe Sportcsarnokba. A 18 órától kezdődő találkozót a Digi Sport közvetíti.

A pénteki rangadót jól kezdték a váradiak, ám az első negyedet a vásárhelyi „tigrisek” zárták hárompontos (22–19) előnnyel. A nagyszünetig változott a játék képe, a VSK akarata érvényesült, így a térfélcsere előtt öt pont (48–43) volt a vendégek fórja. Az utolsó két negyedet egyaránt a váradiak nyerték, így a végén 12 ponttal (92–80) bizonyultak jobbnak ellenfelüknél. A VSK-ban először lépett pályára Martin Zeno, aki rögtön bizonyította, alapemberévé válhat a váradi együttesnek. A hazaiak elszántan küzdöttek, de a vendégek győzelme nem forgott veszélyben, a látottak alapján a végeredményhez képest simábban győzött a VSK.

Marosvásárhelyi KK–Nagyváradi VSK-ESK 80-92 (22-19, 21-29, 18-24, 19-20). A vásárhelyiek pontszerzői: Alhajji Mohammed 18, Ousmane Barro 16, Mareks Jurevicus 13, Goran Gajovic 8, Goran Martinic 7, Polyák László 7, Aliaksandr Pustahvar 7, Lázár László 4. Edző: Audrius Prakuraitis. A váradiak pontszerzői: Sean Barnette 20, Wiliam Franklin 15, Martin Zeno 13, Radovan Markovics 13, Miha Zupan 12, Andrei Mandache 6, Bogdan Ţîbîrnă 5, Salih Nuhanovic 4, Rareş Paşca 4. Edző: Cristian Achim, segítője: Milan Mitrovics.

A harmadik forduló másik párharcán: Steaua–Craiova 81–68. A Nagyszeben–Kolozsvár meccset tegnap, lapzártánk után játszották. Az alsóház 25. fordulójában: Temesvár–Dinamo 91–85, Medgyes–Tg. Jiu 81–76, Galac–Piteşti 88–86.