Váradi volt a legifjabb éremszerző az országos íjászbajnokságon

A bronzérmes Daniel Mirişan és az ezüstérmes Horia Tempe Cotuna (jobbról)

Péntektől vasárnapig a Nagyváradi Egyetem futballpályája adott otthont a román íjászbajnokság idei döntőjének. Az eseményen váradi és bihari sportolók is próbára tették ügyességüket. Az esemény szervezője a váradi Redpoint SK és a megyei íjász egyesület a román szakszövetséggel közösen. A Redpoint SK tagja, az alig hatéves Horia Trempe-Cotuna volt a verseny legifjabb résztvevője, ráadásul dobogóra is állhatott élete első komoly megmérettetésén, ezüstéremmel zárva a gyermekek küzdelmét. A győztes Iustin Leabu kétszer annyi idős volt, mint a váradi íjász. A harmadik helyen a nagyürögdi Daniel Mirişan végzett. Vivien Bălteanu elsőként zárt a junior lányoknál, megelőzve a szintén Redpoint-os Alexa Buşteat. A váradi csapat ötödik érmét Kiss Viktor szerezte, aki másodikként zárt a juniorok között.