Változott a harmadosztályú osztályozó szabályzata

Új szabályokat hozott a Román Labdarúgó-szövetség (RLSZ) elnöksége a harmadosztályba jutásért sorra kerülő osztályozókat illetően. Bihar megye bajnoka öt szomszédos megye legjobbja közül kaphat ellenfelet.

Legutóbb a diószegiek próbáltak szerencsét az osztályozón, eredménytelenül

A szövetség vezetőtanácsa idei utolsó ülésén határozott a változásokról, amelyeknek értelmében a 42 megyei bajnokot hét régiós csoportba sorolják, ezen belül tartanak majd sorsolást, hogy eldöntsék a párosításokat.

Lehetséges ellenfelek

A bajnokok oda-visszavágó alapon döntik majd el a harmadosztályú tagság sorsát. A bihari bajnokcsapat Beszterce-Naszód, Kolozs, Máramaros, Szatmár és Szilágy megye legjobbjával kerülhet össze. Az odavágóra június 16-án 18 órától, a visszavágóra pedig egy hét múlva, 23-án 17.30 órától kerül sor. Amennyiben 180 perc játék után a párharcnak nem lesz győztese, akkor 2×15 perces hosszabbítás, majd pedig, szükség esetén, büntetőrúgások következnek. Csak olyan csapatok vehetnek részt az osztályozón, amelyek rendelkeznek a sportminisztérium által kibocsátott működési engedéllyel.

Előzmények, várakozások

A legutóbbi két évben nem termett babér a megyei bajnokok számára. 2016-ban a Harangmezői FC visszalépett az osztályozótól (ellenfele, a Pusztadaróci Recolta játék nélkül jutott fel), idén pedig a Diószegi SK kettős vereséggel maradt alul Arad megyei ellenfelével szemben. Legutóbb 2015-ben jutott magasabb osztályba a megyei bajnok. Akkor a Nagyváradi Luceafărul szintén játék nélkül lépett a harmadosztályba, miután ellenfele, a Tordai Potaissa nem jelent meg az osztályozón.

Jelenleg a Váradszentmártoni KSK vezeti a megyei első osztály őszi idényének rangsorát, öt ponttal megelőzve a biharszentandrásiakat. A harmadik helyen a nyári szünetben igencsak megfiatalított belényesi gárda áll, amelynek nyolc pont a hátránya, de az Egyetemi FC, a címvédő Diószegi SK, a borsi, a mácsapusztai vagy a gyapjui csapat is beleszólhat a bajnoki címért folyó csatába. Az őszi idény során több meglepő eredmény is született, az esélytelenebbnek tartott csapatok jóvoltából. A megyei labdarúgó-egyesület közleményéből kiderült, a tavaszi idény 2018. március 11-én kezdődik.