Újabb röplabdázó siker

Második idei győzelmét is megszerezte a Nagyváradi Egyetemi SK női röplabdacsapata, amely a Craiovai SCMU ellen bizonyult jobbnak három játszmában. A találkozóra szombaton délben került sor a váradi Állami Egyetem Sportcsarnokában. A 3–0-ás győzelem a következő játszmaarányokkal alakult ki: 25–12, 25–12, 25–23, Mariana Szabó-Alexi edző a következő játékosokat küldte pályára: Iuliana Fîcă, Ana Maria Radu-Fîcă, Anca Pasca, Ádámcsik Daiana, Giulia Blaj, Andreea Maxim, Antonia Rizea, Andreea Maran, Flavia Chis, Ana Pintea. A találkozón debütált a Bihorul Sportiskola nevelése, Bianca Suciu (edző Rodian Achimescu), aki junior kora ellenére jól teljesített. A másodosztály további eredményei: Brassói Transilvania–Pitesti FC Arges 1–3 (11–25, 17–25, 25–17, 22–25), Nagyszebeni ESK–Temesvári Politehnica 0–3 (20–25, 19–25, 17–25), Marosvásárhelyi CSU Medicina Dévai Volei Club 0–3 (játék nélkül, mivel a hazaiak visszaléptek a bajnokságból).

Már a második helyen áll a Nagyváradi ESK

Az ESK kilenc győzelemmel és két vereséggel áll a rangsor második helyén a Temesvári Politehnicával azonos pontszámmal. Szombaton idegenben, az éllovas Pitesti-i FC Arges vendégeként lépnek pályára a váradiak.