Továbbjutott a Luceafărul

Legyőzte harmadosztályú ellenfelét, így bejutott a labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjébe a Nagyváradi Luceafărul labdarúgócsapata.

A továbbjutás a célja a váradi focicsapatnak

A váradi piros-kékek ellenfele a harmadosztályban szereplő Galaci Metaloglobus volt tegnap. A vendég piros-kékek jól kezdték a találkozót, Roşu már a hatodik percben megszerezhette volna a vezetést, de az első félidő végéig nem módosult az eredményjelző. A térfélcserét követően büntetőhöz jutott a bihari csapat, amelyet Arnăutu értékesített (0–1). A folytatásban mindent megpróbált az egyenlítésért a Duna parti gárda, de a bihariak védelme állta az ostromot, így a Luceafărul győzött és bejutott a legjobb 16 közé, ahol szinte bizonyosan élvonalbeli gárdával találja majd szembe magát a piros-kék együttes.

Statisztika

Galaci Metaloglobus– Nagyváradi Luceafărul 0–1 (0–0). Gólszerző: Arnăutu (60.). A Metalosport összeállítása: Jalbă – R. Oprea, M. Cîrjă, Gîţă, Răgălie – Munchiu, Cip. Milea (70., Istrate) – I. Iancu (70., Perju), Mihu, Bahnaşu (70., Anastasie) – I. Constantinescu. Cserék: Vasiliu – Al. Perju, Anastasie, Al. Istrate, I. Chiriac, Sevastian, Al. Stancu. Edző: Mihai Ciobanu. A Luceafărul összeállítása: Goia – Fl. Drăgan, Sg. Moga, Fl. Ilie, Balea (46., I. Ban) – Hlinca, Ţegle – C.. Roşu (83., P. Păcurar), Bedea, Balla (58., Lukács Zs.) – Arnăutu. Cserék: Pap – Nogo, Fehér, Al. Sorian. Edző: Erik Lincar.

Játékvezető: Andrei Florin Chivulete (Bukarest), segítői: Ovidiu Arusoaiei (Piatra Neamţ) és Adrian Vornicu (Jászvásár).

Szintén tegnap került sor a Râmnicu Vâlceai VSK–Kolozsvári CFR (0–1) mérkőzésre, míg a Temesvári ASU Poli–Târgu Jiui Pandurii és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Craiovai ESK találkozó lapzártánk után ért véget. A mai program, 13 órától: Tatrangi Unirea–Marosvásárhelyi ASA, 14.30 órától: Szatmárnémeti Olimpia–Mioveni-i SK, Clinceni-i Academica–Voluntari FC, Brăilai Dacia Unirea–Chiajnai Concordia, Kudzsiri Metalurgistul–Jászvásári CSMS, 17.45 órától: Târgoviştei Chindia–Temesvári ACS Poli (Digi Sport 1), 20.30 órától: Dinamo 2–Dinamo (Digi Sport 1 és Sport.ro), holnap, 16 órától: Afumati-Botosani, Kisbecskerek–Giurgiui Astra (Digi Sport 1), 18.45 órától: Balotesti–Konstancai Viitorul (Digi Sport 1), 20.30 órától: Suceavai Foresta–Bukaresti Steaua (Digi Sport 1 és Pro TV).