Tornagyőzelemmel zárt Románia

Teltház előtt lépett pályára a román U20-as férfi kosárlabda-válogatott a Nagyváradon megtartott B divíziós Európa-bajnokság döntőjében, s nem kis meglepetésre legyőzte az esélyesebbnek számító horvát csapatot. A 80–67-es végeredmény magabiztos hazai sikert jelez, de a találkozó ennél szorosabb volt. A bajnokcsapatnak tagja volt a Nagyváradi VSK-ESK két fiatal tehetsége, Bobe Nicolescu és Sebastian Ionescu is. A bronzcsatát a brit válogatott nyerte az oroszok ellen, így jövőre a horvát és a román csapat társaságában bizonyíthat az A divízióban.

Megnyerte a román csapat a váradi kontinenstornát

A torna álomcsapatában két román kosárlabdázó, Kuti Nándor és Emanuel Cate kapott helyett (utóbbi lett az Eb legjobbja is), a horvát Roko Badzim, a belga Tim Lambrecht és a brit Akwasi Yeboah mellett. A torna legsportszerűbb csapata a finn válogatott lett.