Szebenben dől el a bronzérem sorsa

Sikerült visszavágnia a kisdöntő első meccsén elszenvedett vereségért a Nagyváradi VSK-ESK férfi kosárlabdacsapatának, így a bronzérem sorsa ma délután dől el Nagyszebenben.

Emberpróbáló idényt zár ma este a kosárlabdacsapat

A hétfő esti találkozó nem volt túl magas színvonalú, főleg a küzdelem jellemezte, s bár végig a váradiak irányítottak, a végére szorossá vált, s csak az utolsó percben dőlt el a győzelem. Cristian Achim együttese már 12 ponttal (48-36) is vezetett a harmadik negyedben, de a hajrá szorossá vált. Három perccel a vége előtt egyenlítettek a szebeniek (51-51), majd a vezetést is átvették (63–64), de Zeno és Barnette ismét vezérei voltak a VSK-nak, amely végül négy ponttal bizonyult jobbnak. A győzelem révén a bronzérem sorsáról a harmadik meccs dönt, amelyre ma 19 órától kerül sor a nagyszebeni Transilvania Sportcsarnokban. A találkozót a Digi sport közvetíti.

A döntő 1–1-és állásról folytatódik pénteken este Bukarestben, a házigazda Steaua és az alapszakaszt megnyerő Kolozsvári UBT részvételével.

Cristian Achim segítője, Milan Mitrovics bronzéremmel térne haza Szebenből

Statisztika

Nagyváradi VSK-ESK–Nagyszebeni ESK 70-66 (20-18, 14-14, 17-19, 19-15). Antonio Alexe Sportcsarnok, 1800 néző. A VSK pontszerzői: Barnette 6, Nicoară 10, Denison 14 (1×3), Franklin 11, Mandache 7 (1×3), Zeno 13, Petrişor 3 (1×3), Ţîbîrnă 6. Játszott még: Pasalics, Nicolescu és Sg. Pop. Edző: Cristian Achim, segítői: Milan Mitrovics és Marius Marinău. A szebeniek pontszerzői: Hardy 2, Palicsuk 5 (1×3), B. Popescu 11 (1×3), Copper Williams 13 (1×3), Mijajlovic 16 (3×3), Lalovics 6 (2×3), Davis 13. Játszott még: Tincu, Dragoste, D. Gheorghe. Edző: Dan Fleşeriu, segítője: Cătălin Vulc. Játékvezetők: Bukuresti László, Costin Bogdănescu, Bedir Şefer. Szövetségi megfigyelő: Svetlana Simion.