Szabó István betalált a magyarok ellen

Nemzetközi felkészülési tornán vett részt a hétvégén a román férfi vízilabda válogatott Budapesten. Negrean, Chioveanu és Prioteasa távozását követően a keretben a VSK-Digi egyetlen tagja, Szabó István kapott helyet, aki a magyar csapat ellen is betalált a tornán.

Szabó kétszer is betalált a vb-re készülő magyar válogatott kapujába

A nyitónapon egygólos vereséget szenvedetett Németországtól Dejan Sztanojevics szövetségi kapitány együttese. A találatokat Cosmin Radu (2), Vrânceanu (2), Oanţă és Negrean szerezték. A zárónegyedik a románok vezettek, az utolsó nyolc perc során fordított a német csapat. A magyar csapat 17–4-es sikerrel nyitott Kanada ellen. A második napon Kanada volt az ellenfél és egy gólzáporos meccs végén egygólos győzelmet ért el a román válogatott, amely a zárónegyedben fordított. A gólokat Negrean (5), Radu, Fulea (3–3), Ghiban (2), Antipa és Chioveanu szerezték. A magyar csapat a hajrában mutatott remek teljesítménynek köszönhetően hat góllal verte a németeket. A tegnapi zárónapon a nagyszünetig remekült tartott lépést a magyar csapattal a román válogatott, amely a végére szétesett, így öt góllal kapott ki. A találatokat Fulea (2), Radu (2), Szabó (2), Negrean, Antipa és Chioveanu szerezeték.

BENU Kupa

Eredmények az első fordulóban: Németország–Románia 7–6 (1–1, 2–1, 1–3, 3–1), Magyarország–Kanada 17–4 (3–0, 5–1, 4–1, 5–2); a második fordulóban: Magyarország–Németország 15–8 (4–2, 2–2, 3–4, 6–1), Kanada–Románia 14–15 (4–4, 4–6, 3–5, 3–0); a harmadik fordulóban: Kanada-Németország 7–14 (2–4, 2–5, 2–3, 1–2), Magyarország–Románia 15–9 (3–2, 2–2, 7–1, 3–4).

A végeredmény: 1. Magyarország (9 pont), 2. Németország (6), 3. Románia (3), 4. Kanada (0).

A román válogatott kerete: Marius Ţic, Tudor Popescu – kapusok, Cosmin Radu, Mihnea Chioveanu, Demeter Szilárd, Călin Cristian, Tiberiu Negrean, Alexandru Ghiban, Andrei Prioteasa, Nicolae Oanţă, Ionut Vrânceanu, Szabó István, Victor Antipa, Tudor Fulea.