Sikeres váradi cselgáncsozók – Érmek Magyarországról és Szlovákiáról

Múlt héten zajlott a magyarországi Siklóson a tizenkettedik Tenkes Kupa elnevezésű nemzetközi cselgáncstorna, amelyen nyolc ország közel félezer sportolója vett részt. A megmérettetésen romániát nyolc dzsúdóklub versenyzői képviselték, köztük a nagyváradi sportiskola tizenöt fiatal cselgáncsozója, akik kilenc éremmel tértek haza.

Fotó: Cosmin Rusu

A tizennyolc éven aluli kadett mezőnyben, az ötven kilogrammos kategóriában Vlad Luncan aranyérmet nyert, míg Alexandru Popa (41 kg) és Alexandru Creţ (45 kg) ezüstérmesek lettek az U13-as gyermekek közt. Kadett kategóriában bronzérmes lett Andrei Gusa (73 kg). Szintén a dobogó harmadik fokát foglalták el U15 kategóriában Răzvan Stoica (40 kg), Laurenţiu Mezei (55 kg), Mihai Tămăşan (60 kg) és Denzel Bechean (73 kg), illetve U13 kategóriában Cristian Popa (49 kg).

Hajszálnyival maradtak le a pódiumról Boldiş Róbert (35 kg) és Ludescher Dominik (45 kg) – mindketten ötödik helyen végeztek az U13-as kategóriában. Hetedik helyen végezték a tornát Ludescher Aida (30 kg, U 11), Darius Mudura (50 kg, U15) és David Sălăjan (55 kg, U15), valamint Andrei Stoica (73 kg, U18 kadett). A fiatalokat Aurelian Fleisz, Olimpia Ianc, Alina Borza és Emil Morar edzők készítették fel.

Szintén az elmúlt időszakban zajlott egy nemzetközi csegáncstorna a szlovákiai Besztercebányán, ahol megyénket a Nagyváradi VSK Liberty Judo Club felnőtt-, illetve a Bihorul Sportiskola ifi-cselgáncsozói képviselték. Közülük többen is dobogós helyen végeztek. A torna kiváló alkalmat nyújtott a sportolók képességeinek felmérésére olyan hamarosan kezdődő, kiemelt fontosságú megmérettetések előtt, mint a jövő hónapban Szarajevóban zajló junior-EB, a felnőtt Balkánbajnokság, vagy az országos cselgáncsbajnokság.

A besztercebányai cselgáncstorna Bihar megyei résztvevői közül a legkiemelkedőbb eredményeket Patricia Petras (52 kg) és Costel Dănculea (73 kg) érték el. Mindketten fölényesen nyertek saját súlycsoportjukban és aranyéremmel térhettek haza. Három másik bihari sportoló is dobogós helyezést ért el szlovákiában: Mădălina Pantea (70 kg) és Denis Mititelu (73 kg) ezüstérmesek lettek, míg Ioana Matei (52 kg) brozérmet nyert. Hajszálnyival maradt le a pódiumról Halas Naomi (57 kg), Szőke László (66 kg) és Dan Fâşie (73 kg) – mindhárman ötödik helyezést értek el.