Román pólósiker a világligában

Az Európa, világ- és olimpia bajnok szerbektől elszenvedett nagyarányú vereség (19–8) után nem sokkal, megszerezte első győzelmét a Világliga selejtezőjében a román férfi vízilabda-válogatott, amely kedden este Izvoraniban fogadta Szlovákiát. A találkozón két góllal (12–10) bizonyult jobbnak Dejan Sztanojevics együttese. A hazaiak leggólerősebb tagjai a váradi VSK-Digi két játékosa, Negrean Tibor és Mihnea Gheorghe voltak, ők volt négy-négy alkalommal találtak be a szlovák kapuba. A további gólokat Andrei Prioteasa (VSK-Digi), Alexandru Ghiban (Steaua) és Cosmin Radu (2, Primorje Rijeka) lőtték.

Negrean ismét húzóembere volt a román válogatottnak

A csoportot másik találkozóján Szerbia Berlinben győzött minden negyedet megnyerve magabiztosan. A négyes a szerb csapat vezeti hat ponttal, második a román, harmadik a szlovák válogatott, egyaránt 3–3 ponttal, míg a németek pont nélkül állnak az utolsó helyen. A B csoportban a horvátok Montpellierben verték a franciákat, míg a görögök igencsak megszenvedtek Hollandia ellen.

A C csoportban az olaszok 4–0-s utolsó negyedüknek köszönhetően gyűjtötték be a három pontot az oroszországi Ruzában.

A második forduló eredményei, az A csoportban: Románia–Szlovákia 12–10 (5–3, 3–2, 3–2, 1–3), Németország–Szerbia 9–15 (1–4, 2–3, 2–3, 4–5), az állás: 1. Szerbia 6 pont, 2. Románia 3 pont, 3. Szlovákia 3 pont, 4. Németország 0 pont; a B csoportban: Görögország–Hollandia 9–8 (3–3, 2–0, 2–3, 2–2), Franciaország–Horvátország 9–14 (2–4, 1–4, 3–4, 3–2), az állás: 1. Horvátország 6 pont 3, 2. Hollandia 3 pont, 3. Görögország 3 pont, 4. Franciaország 0 pont; a C csoportban: Oroszország–Olaszország 7–10 (1–2, 2–2, 4–2, 0–4), az állás: 1. Olaszország 3 pont, Oroszország 3 pont, Grúzia 0 pont.

A 3. forduló programja, 2017. január 10., kedd: Németország–Románia, Szlovákia–Szerbia, Hollandia–Horvátország, Görögország–Franciaország, Olaszország–Grúzia.