Rangadót nyert a VSK férfi kézilabdacsapata

Kiélezett csatában, a hajrában szerzett góllal múlta felül az éllovas Târgu Jiui Constantin Brâncusi ESK együttesét a Nagyváradi VSK férfi kézilabdacsapata.

Kezilabda orom a Tg Jiu siker  utan

Sebastian Tudor együttese jól kezdte a találkozót, s öt góllal (9–4 és 10–5) is vezetett, ám a szünetig fordítottak a vendégek, akik egygólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe (16–15). A térfélcserét követően szoros maradt a csata, s az utolsó percnek döntetlennel (31–31) vágtak neki a csapatok. A vendégek hétmétereshez jutottak, ám Niculai kapus hárította Subţirică büntetőjét, az utolsó támadást pedig Munea váltotta gólra, így váradi sikert ünnepelhetett a több mint hétszáz fős közönség. Érdekes, hogy a hazaiak góljait öt játékos szerezte (Munteanu 10, Liberţ 8, Munea 6, Stroe 4 és Pop), ám a csapat minden tagja hozzájárult a rendkívül fontos és értékes sikerhez.

Öt gólszerző

„Büszke vagyok a játákosaimra, akik mindent megtettek a győzelem megszerzéséért. Fontos sikert értünk el. Köszönjük a lelekes közönségnek a buzdítást, s azt, hogy ilyen sokan jöttek el a csarnokba. Ez is bizonyítja, hogy a váradiak szeretik a kézilabdát” – mondta a meccs után Sebastian Tudor vezetőedző.

A VSK összeállítása: Niculai, Duma – kapusok, Bandi, Munteanu (10), Mihăilescu, Pop (4), Munea (6), Crăciun, Stroe (4), Ivancov, Zamfir, Radu, Szilágyi, Doboş, Liberţ (8), Iozu. Edző: Sebastian Tudor, segítője: George Tăutu. Vasárnap Resicabányán lépnek majd pályára a váradiak.

A férfi kézilabda másodosztály nyolcadik fordulójában, vasárnap: Szatmárnémeti–Craiova, Segesvári CNE–Segesvári HCM, Kolozsvár–Resicabánya, Temesvár–Nagyszeben, Nagyvárad–Tg. Jiu. Nagybánya szabadnapos. Következik (vasárnap): Segesvári HCM–Kolozsvár, Tg. Jiu–Temesvár, Craiova–Segesvári CNE, Resicabánya–Nagyváradi VSK, Nagybánya–Szatmárnémeti. Nagyszeben szabadnapos.

Hétközi forduló

Idegenben, a Kézdivásárhelyi KC vendégeként lép pályára a váradi ESK női kézilabdacsapata a másodosztály mai fordulójában. Szombaton ismét az egyetemi csarnokban bizonyíthatnak a lányok, az ellenfél a rangsor harmadik helyén álló Rm. Valceai National lesz.

A női kézilabda másodosztály kilencedik fordulójában: Marosvásárhely–Udvarhely 41–37, Vest ESK–Rm. Vâlcea 32–35, Nagyváradi ESK–Resicabánya 28–25, Marosvásárhelyi Olimpic–Temesvári SK 27–38, FC Arges–Kézdivásárhely 41–23, Kisjenő–Mioveni 24–27, Brassó–Minaur 26–30. A mai program: Kézdivásárhely–Nagyváradi ESK, Temesvár–Kisjenő, Resicabánya–Olimpic, Marosvásárhely–Brassó, Nagybánya–Vest ESK. A Rm. Valcea–FC Arges (26–28) meccset már lejátszották.

7. Resica 7 2 2 3 208–211 8
8. Minaur II 7 2 1 4 204–199 7
9. Segesv. HCM 6 2 0 4 188–195 6
10. Segesv. CNE 5 0 0 5 133–185 0
11. Szatmár 8 1 0 7 171–240 0*
* Pontlevonással sújtott csapat
A női bajnokság állása
1. Minaur 9 9 0 0 295–154 27
2. Temesvár 9 8 0 1 286–204 24
3. Rm Valcea 10 6 0 4 306–266 18
4. FC Arges 10 5 1 4 304–294 16
5. Resica 9 5 0 4 253–219 15
6. Brassó 9 5 1 3 234–213 15*
7. Mioveni 9 5 0 4 227–223 15
8. Nagyvárad 9 4 2 3 235–254 14
9. Vest ESK 9 4 0 5 260–269 12