Osztályozót érhet a VSK győzelme

Rangadót nyert a Nagyváradi VSK férfi kézilabdacsapata, amely így harmadik helyre ugrott a másodosztály nyugati csoportjában, a helyezés pedig jogot ad, hogy részt vegyen az élvonalba jutásért megrendezésre kerülő osztályozón.

Kezilabda VSK-Minaur Akademia

Sebastian Tudor edző együttese a rivális Nagybányai Minaur Kézilabda Akadémiát fogadta az Antonio Alexe Sportcsarnokban, s végül hat góllal bizonyult jobbnak. A nagyszünetig három gól (15–12) volt a hazaiak előnye, a hajrában megduplázta a fórt a VSK, amely a következő összeállításban lépett pályára: Nedelcu, Gale, Duma – kapusok; R. Radu 4 gól, Clipea 6, Munea 5, Crăciun 4, Haiduc 6, Acsinia, Szilágyi, Oşvat 1, Svoboda 4, Steiner, Niţu 3. A vendégcsapat a következő összeállításban játszott: Niculai, Balint, Porumb – kapusok; Nagy 7, Bărbuş 3, Botea 3, Stoean, Boşca, Boer, Sângeorzan 4, Căbuţ 5, Dedea 1, Erni 1, Andrei 3. Edző: Florin Mironescu.

A következő fordulóra három hét múlva kerül sor, de akkor szabadnapos lesz a váradi gárda, amely egy hónapos szünet után lép majd ismét pályára.