Nem várt pontvesztéssel kezdett a Luceafărul

Rekkenő hőségben vágott neki a Nagyváradi Luceafărul labdarúgócsapata a román másodosztály 2017–2018-as idényének, s bár vezetett, végül döntetlennel kellett beérnie hazai pályán.

Luceafar Snagov

A váradi piros-kékek ellenfele a Snagovi Sportul volt a Bodola Gyula Stadionban. Matei révén előnnyel zárta az első félidőt a váradi gárda, amely a térfélcserét követően is irányította a játékot, ám a 85. percben váratlanul egyenlített az Ilfov megyei gárda, amely ponttal távozott Váradról. A 37 fokos melegben lejátszott meccsen negyedóránként tartottak ivószünetet a csapatok. Cornel Ţălnar a hazaiak edzője a következő összeállítású csapatot küldte pályára: Poiană–Balea, Ban, Al. Iacob, Cordoş, Ţegle, Bedea (74., Goge), P. Păcurar (56., Herghelegiu), C-tin. Roşu, Codoban, M. Matei.

A nyitóforduló eredményei: Marosvásárhelyi ASA–Miroslavai Ştiinţa 2–1, Váradi Luceafărul–Snagovi Sportul 1–1, Temesvári Ripensia–Suceavai Foresta 16–0, Brăilai Dacia Unirea–Temesvári ASU Politehnica 2–3, Piteşti-i SCM–Târgu Jiui Pandurii 0–0, Târgoviştei Chindia–Aradi UTA 0–1, Bukaresti Metaloglobus–Szatmárnémeti Olimpia 0–1, Clinceni-i Academica–Călăraşi Dunărea 4–1, Mioveni-i SK–Afumaţi-i SK 4–0, Hermannstadti AFC–Baloteşti-i SK 3–0. Szombaton szintén hazai pályán játszik majd a Luceafărul az ellenfél az újonc Temesvári Ripensia lesz. A második forduló párosítása, szombaton 11 órától: Snagov–Baloteşti, Afumaţi–Hermannstadt, Călăraşi–Mioveni, Szatmárnémeti–Clinceni, Aradi UT–Metaloglobus, Târgu Jiu –Târgovişte, Temesvári ASU Poli–Pitesti-i Argeş, Miroslava–Brăila, Suceava–Marosvásárhely, Váradi Luceafărul–Ripensia. A Luceafărul Bodola Gyula Stadionban sorra kerülő mérkőzésre ingyenes a belépés.