Nem akar megtörni a Luceafărul pechsorozata

Az új edző sem tudta átlendíteni a váradi Luceafărul labdarúgócsapatát a holtponton, így a piros-kék együttes sorozatban negyedik találkozóját veszítette el a másodosztályban.

Olimpia-Luceafarul 1-0

A Szatmárnémeti Olimpia elleni idegenbeli meccset elszántan kezdték a váradiak, ám a helyzeteiket nem tudták gólra váltani. A második félidőben emberelőnybe került a Luceafărul, majd a hajrában már kettővel többen voltak a pályán a váradiak, mint a hazai Olimpia tagjai (Vasile Pop durva szabálytalanság miatt pedig két sárga lap miatt mehetett korábban az öltözőbe). A hosszabbítás utolsó percében a szatmáriak vezettek gyors ellentámadást, s a Steauát is megjárt Onicaş szinte a félpályáról emelte át a 16 vonalán álló Goiát, megszerezte a győztes találatot. A vendégekhez visszatért a Bihar FC volt csatára, Lukács Zsombor, aki a magyarországi harmadosztályban játszott báttyával, Rajmonddal egy csapatban. Erik Lincar, a vendégcsapat edzője szégyenteljesnek nevezte a vereséget. A váradiaknál a következő játékosok léptek pályára: Goia –  Balea, Fl. Ilie, Hlinca, Sg. Moga (77., Cigan) –  Ţegle, Nogo (65., Fehér), Bedea – C. Roşu (82., Balla), Arnăutu, Lukács Zs. A hazaiaknál lépett pályára a Liberty nevelésű kapus, Anca Trip, a Luceafărult is megjárt D. Muntean és a Bihar FC volt tagja, Andrei Luduşan.

A harmadosztály küzdelme a hétvégén kezdődött meg. A Fugyivásárhelyi SK értékes ponttal tért haza az újonc Sülelmedi (Ulmeni) Viitorul otthonából. Gheorghe Silaghi együttese gól nélküli döntetlenre zárt ellenfelével, pénteken pedig a Szászrégeni Avântult fogadja a váradalpári pályán. A bihariak a következő összeállításban léptek pályára a nyitómeccsen: Hava – R. Pop, Şumălan, Remeş, G. Cornea, Lőrincz, Haş, V. Petricău (81., Sas), Boka (75., Mocskola), Sg. Ban (79., Chiş Toie), C. Chiş (77. A. Gal).

Eredmények

A másodosztály ötödik fordulójában: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Clinceni 3–0, Juventus–Afumaţi 2–0, Olimpia–Luceafărul 1–0, Baloteşti–Brăila 1–1, Călăraşi–Pankota 2–0, Aradi UTA–Mioveni 0–0, Târgoviştei Chindia–Rm. Vâlcea 3–0, Berceni–Suceava 0–1, Temesvár–Resica 2–0, Tatrang–Brassó 0–0. Következik (szeptember 9–11.): Brassó–Arad, Suceava–Târgovişte, Resica–Baloteşti, Mioveni–Temesvár, Pankota–Tatrang, Luceafărul–Călăraşi, Afumati–Olimpia, Sepsiszentgyörgy–Juventus, Brăila–Berceni, Clinceni–Rm. Vâlcea.

A harmadosztály ötödik csoportjának első fordulójában: Besztercei FC–Zsuk FC 2–1, Medgyesi Gaz Metan II–Kolozsvári Sănătatea 1–1, Radnóti FC–Marosvásárhelyi ASA II 3–4, Szászrégeni Avântul–Kudzsiri Metalurgistul 1–0, Sülelmedi Viitorul–Fugyivásárhelyi SK 0–0, Pusztadaróci Recolta–Lénárdfalvai Comuna 1–2, Hermannstadt FC–Zilahi FC 1–0. A Dési Unirea szabadnapos volt. Következik (szeptember 9–10.): Kudzsir–Radnót, Vásárhely–Szászrégen, Zsuk–Dés, Recea–Beszterce, Kolozsvár–Daróc, Zilah–Medgyes, Marosvásárhely–Hermannstadt. Lénárdfalva szabadnapos.

A megyei első osztály (negyedik liga) harmadik fordulójának szombati mérkőzésein: Váradi Egyetemi FC–Cécke 6–1, Mácsapuszta–Nagyszalonta 3–2, Vaskohsziklás–Madarász 6–1, Hegyközpályi–Váradszentmárton 2–0, Belényes–Biharszentanrás 1–1, Bors–Gurány 9–1, Diószeg–Mihályfalva 2–1. A Fugyivásárhely II–Élesd meccset tegnap, lapzártánk után játszották.

Foci vb-selejtezők

Ma újabb három csoportban kezdődik meg a 2018-as oroszországi foci világbajnokság európai selejtezője. A program a következő, a D csoportban: Grúzia–Ausztria (19, Digi Sport 2), Szerbia–Írország, Wales–Moldova; a G csoportban: Izrael–Olaszroszág (21.45, Digi Sport 2), Spanyolország–Liechtenstein (21.45, Digi Sport 3), Albánia–Macedónia; az I csoportban: Horvátország–Törökország (21.45, Digi Sport 1), Ukrajna–Izland (21.45, Digi Sport 4), Finnország–Koszovó. A román válogatott tegnap este Montenegró ellen debütált, míg Magyarország holnap a Feröer-szigetek ellen lép pályára.

1. Târgovişte 5 5 0 0 11–3 15
2. Juventus 5 4 0 1 25–2 12
3. Aradi UTA 5 3 2 0 8–2 11
4. Olimpia 5 3 1 1 16–2 10
5. Sepsi OSK 5 3 1 1 14–4 10
6. Brassói FC 4 3 1 0 8–3 10
7. Brăila 5 3 1 1 9–6 10
8. Suceava 5 3 0 2 9–9 9