Négygólos póló-előny, négypontos kosár-vereség

Alig két óra eltéréssel két fontos meccset játszottak a Nagyváradi VSK csapatai a nemzetközi porondon. Egy győzelem és egy vereség lett a mérleg.

Elsőként a VSK-Digi vízilabdacsapata fogadta az olasz Nápolyi Canottieri gárdáját a LEN Eurokupa negyeddöntőjének első találkozóján. A Ioan Alexandrescu Uszodában megtartott találkozón több mint nyolcszáz néző szurkolt a váradiaknak, akik kissé álmosan kezdtek, így az első negyed végén az olaszoknál volt az előny (1–2). A hajrában rákapcsoltak a hazaiak, akik 3–0-s második negyedet produkálva 4–2-es fórral mehettek pihenőre. A térfélcserét követően a gólok száma is nagyobb lett, a zárónegyed előtt egy gólra felzárkóztak a vendégek, de a hajrában a VSK-Digi volt eredményesebb, és végül 11–7-re megnyerte a találkozót. Hogy a négygólos különbség elég lesz-e a továbbjutáshoz, az a december 10-ei nápolyi visszavágón derül majd ki.

Győztek a vízilabdázók... Fotó: VSK/Christian Sandor

Győztek a vízilabdázók…
Fotó: VSK/Christian Sandor

Szoros meccs

A pólómeccs nézőinek többsége a találkozó után azonnal gépkocsiba ült, hogy átszelve az esti órákra igencsak bedugult várost, az Antonio Alexe Sportcsarnokban buzdítsa a férfi kosárlabdacsapatot, amely a Bajnokok Ligája csoportkörében bizonyíthatott. Az ellenfél itt is olasz csapat volt, a Velencei Umana Reyer, amely hat fordulót követően a rangsor második helyén állt. A találkozót álomszerűen kezdték a váradiak, akik 6–0-ra vezettek is, de az első negyed végül döntetlennel (19–19) zárult. A nagyszünetig egypontos előnyre tett szert a vendégcsapat, ezt követően a végjátékban a váradiak tűntek „befutónak”, mígnem egy 11–0-s hajrának köszönhetően az olaszok átvették a vezetést (61–55), és négy ponttal megnyerték a találkozót. Az utolsó másodpercekre is maradt azért izgalom, de a lelkes közönség által buzdított hazaiaknak nem sikerült fordítaniuk. Holnap Galacon játszik bajnoki meccset a VSK, amely jövő kedden a török Pinar Karsijaka vendégeként lép pályára a BL-ben.

... kikaptak a kosárlabdázók Fotó: Roby Boros

… kikaptak a kosárlabdázók
Fotó: Roby Boros

Eredmények

A férfi vízilabda Eurocup negyeddöntőjének első találkozóin: Primorje Rijeka–Ferencváros 9–13, BVSC Zugló–SM Verona 13–14, Nápolyi Posillipo–Jadran Herceg Novi 6–9. A visszavágókra december 10-én kerül sor.

A kosárlabda Bajnokok Ligája B csoportjának hetedik fordulójában: Avtodor Szaratov–Le Mans Sathre 78–95, Pinar Karsijaka–Kataja Basket 66–84, Maccabi Rand Media–Kimik 74–48. Következik (december 6–7.): Maccabi–Kataja, Pinar–VSK-ESK, Umana Reyer–Le Mans, Avtodor–Kimik.

Bizakodva várhatja a visszavágót a VSK-Digi együttese  Fotó. Christian Sandor

Bizakodva várhatja a visszavágót a VSK-Digi együttese
Fotó. Christian Sandor

Román élvonal

A 11. forduló találkozói, ma: Dinamo–Kolozsvár (17.15, Digi Sport), holnap: Nagybánya–Nagyszeben, Galac–Nagyvárad, Steaua–Craiova (20, Digi Sport), vasárnap: Pitesti–Marosvásárhely (20, Digi Sport). Temesvár szabadnapos. Az élen: 1. Kolozsvár (17 pont), 2. Steaua (17), 3. Nagyszeben (15), 4. Nagyvárad (15), 5. Temesvár (15).

Szoros csatában szenvedett vereséget a kosárlabdacsapat Fotó: Roby Boros

Szoros csatában szenvedett vereséget a kosárlabdacsapat

Statisztika

• Nagyváradi VSK-Digi–Nápolyi Canottieri 11–7 (1–2, 3–0, 2–3, 5–2). A VSK-Digi összeállítása: G. Pijetlovic, D. Creţu – M. Gheorghe 1 gól, T. Negrean 4, N. Diaconu 2, M. Chioveanu 1, A. Prioteasa 2, B. Pavlovic, Szabó I., A. Creţu, R. Georgescu 1, M. Costa, B. Remeş. Edző: Kádár Kálmán, segítője: Gheorghe Dunca. A Canottieri összeállítása: Rosso, Vassallo – Buonocore, Maccioni, Baviera, A. Giorgetti 1, Borrelli, Dolce, Campopiano 2, M. Gitto, Velotto 2, Baraldi 1, Esposito 1. Edző: Paolo Zizza.
  • Nagyváradi VSK-ESK–Velencei Umana Reyer 69–73 (19-19, 14-15, 17-16, 19–23). A VSK-Digi pontszerzői: Mirkovic (12), Zeno (9), Mandache (9), Paşca (2), Lucsics (15), Denison (14), Pasalics (8). Játszott még: Petrişor, Ţîbîrnă, Nicolescu és S. Pop. Edző: Cristian Achim, segítője: Milan Mitrovics. Az Umana Reyer pontszerzői: Haynes (17), Higgins (13), Ejim (6), Bramos (9), Visconti (2), Filloy (6), Ortner (2), Viggiano (6), McGee (12). Játszott még: Ress, Criconia. Edző: Walter De Raffaele.