Nagy zakó helyett egypontos vereség

A címvédő Kolozsvári UBT otthonában lépett pályára szombaton este a Nagyváradi VSK férfi kosárlabdacsapata a román férfi élvonal fordulójában. A találkozót három negyeden keresztül a kincses városiak irányították, akik már 17 ponttal is vezettek, a zárónegyednek pedig 14 pontos előnnyel (70–56) vágtak neki. A hajrában azonban szorossá tudta tenni a meccset Cristian Achim edző együttese, mi több, fél perccel a vége előtt a vezetést is átvette a VSK, ám Gajovics két szabaddobásából csak egyet tudott értékesíteni (82–81), így a meccset Watson betörése és duplája döntötte el (83–82). Bár a váradiaknak még volt 4 másodpercük, félpályáról dobott kosárra, ám a kísérlet eredménytelen maradt.

A sírból hozta vissza a meccset a VSK, ám nyernie mégsem sikerült

A VSK pontszerzői Milosevics (21), O. Trotter (14), Valeika (10), Pasalics (9), Gajovics (9), Sztamenkovics (7), Nicolescu (7), Ţîbîrnă (5) voltak. Játszott még Mandache, ám nem sikerült pontot szereznie. A kolozsváriak legjobbja a 22 pontig jutó és a győztes kosarat elérő Giordan Watson volt (22 pont), de a váradi Török Rolland is sokat tett a sikerért.

A hetedik forduló további eredményei: FC Argeş Piteşti–Jászvásári Politehnica 78–68, Craiovai SCM U–Bukaresti Dinamo 110–84, Temesvári SCM–Bukaresti Steaua EximBank 86–83. A Galaci Phoenix–Nagyszebeni ESK meccsre tegnap, lapzártánk után került sor, míg a Temesvári Timba–Marosvásárhely találkozót elnapolták. Legközelebb jövő hétfőn lépnek pályára a váradiak, akik a Temesvári KK-t fogadják a bajnokság nyolcadik fordulójában.

A román szövetség elkészítette a Román Kupa negyedöntőjének párosítását. A váradiak a galaciak ellen lépnek pályára február 10-én, majd győzelem esetén, 12-én a Steaua–Timba párharc győztesével találkoznak. A másik ágon Nagyszeben–Temesvár és Piteşti–Kolozsvár összecsapásokra kerül sor. A döntőt február 13-án rendezik, a helyszínről később dönt majd a szövetség.