Minősítő verseny Mélykúton

A Szeged melletti Mélykút adott otthont a 2017-es év legrangosabbnak beharangozott magyarországi fogathajtó versenyének. A háromcsillagos minősítéssel rendelkező igényesen kialakított pálya messzemenőleg megfelelt az őt megillető besorolásnak. Nem véletlen tehát, hogy hét nemzet 64 versenyzője állt rajthoz, hogy latolgassa esélyeit a világbajnokságon való szerepléshez. A verseny, minősítő és pontszerző verseny is volt. Köztudott, hogy az idei világbajnokság a szlovéniai Lipicán kerül megrendezésre. A szervezők így is szeretnének tisztelegni a nagy hagyományokkal rendelkező fajtaalapító ménesnek. A négynaposra tervezett versenyen a fogatosok akadályhajtás, maraton- és díjhajtás versenyszámban mérték össze tudásukat. Az eredmények a papírformát igazolták, hiszen a versenyt a Lázár testvérek nyerték, őket a fiatal Hölle Martin követte. Romániából két fogathajtó állt rajthoz, Rákóczi Gergő a maraton versenyszámában a negyedik, míg az összetettben az ötödik helyen fejezte be a mélykúti megmérettetést. Az érköbölkúti Tulipán Sportegyesület színeiben versenyző másik romániai sportoló, Varga Roland a középmezőnyben végzett, így ő is megszerezte a világbajnoksági részvételhez szükséges minősítést. A legeredményesebb külföldi hajtó díját ezúttal is Rákóczi Gergő szerezte meg. A versenyszezon itthon júliusban folytatódik a Kovászna megyei Bodokon tartandó nemzeti bajnoksággal, majd rá egy hétre július 14-16-a között ismét bihari település ad helyszínt a nemzeti bajnokság harmadik fordulójának. A fugyivásárhelyi szervezők biztosak abban, hogy a versenypálya időre elkészül, és hosszútávon ad otthont a romániai és nemzetközi fogatsportnak.