Minimális különbséggel nyert a VSK

Szombaton a Jászberényi Fortress ellen játszotta a nyári időszak első felkészülési találkozóját a Nagyváradi VSK férfi kosárlabda-csapata, amely küzdelmes mérkőzés után végül minimális pontkülönbséggel, 84–85 arányban idegenben legyőzte magyarországi ellenfelét. A jászberényi csapat keretében két nagyváradról elszármazott játékos, Lázár László és Markovic Miklós is pályára lépett.

A váradi szurkolók egy csoprotja Jászberénybe is elkísérte a csapatot az első felkészülesi meccsre, amelynek végén közös képet készítettek a VSK volt tagjával, Lázár Lászlóval

A mérkőzést a magyar csapat kezdte jobban, amely az első negyedben négy pontra elhúzott (24–20). A második negyedben bekeményítettek a váradiak, s Titus Nicoară is új lendületet hozott a visszaszerzet labdák terén, s így a csapat 13–26-ra nyerte a játékrészt. A harmadik és negyedik negyedek szoros küzdelmet hoztak, előbbit 23–18-ra, utóbbit 24–21-re nyerték a házigazdák, összesítésben azonban a vendég váradiak kerekedtek felül egyetlen ponttal. A váradiak legeredményesebb kosárszerzője Daniel Dillon volt 17 ponttal, őt követte a rangsorban Radovan Markovic (13), Titus Nicoară (12), valamint Sean Denison és Bogdan Ţîbîrnă fejenként 11–11 ponttal.

A Nagyváradi VSK férfi kosárlabda-csapata szeptember 3-án kedden, 17 órától mutatja be hivatalosan az új évad mezetit a Szigligeti Színházban tartott gálaműsor keretében.