Mihályfalvi „baki” otthon

Meglepő vereséget szenvedett a Mihályfalvi Unirea focicsapata a megyei első osztályú bajnokság hétvégi fordulójában. A Nagyszalontai Olimpia ezzel szemben megtörte a jeget, először gyűjtve be a győzelemért járó három pontot a 2015–2016-os idényben.

Saját magukat verték meg a mihályfalviak (fotó: érmihalyfalva.ro)

A mihályfalviak a vaskohsziklásiakat fogadták a Praszler Gyula Stadionban, s úgy tűnt, nem okoz majd gondot a hazaiaknak a győzelem megszerzése, annál is inkább, mert a vendégek mindössze 11 játékossal érkeztek a találkozóra. A vendégek büntetőből szereztek vezetést az első félidő közepén, s bár a hazaiaknak is lehetőségük kínálkozott a büntetőrúgásra, Fele Szabolcs a kapu fölé küldte a játékszert, így a szünetben egygólos volt a vendégek előnye. A térfélcserét követően hiába rohamozott a hazai gárda, a góllövés nem sikerült, nem úgy a vendégeknek, akik a 80. percben kétgólosra növelték előnyüket, így a csereként beállt Sándor Krisztián találata már nem változtatott a végeredményen.

Ifj. Fele Sándor, az Unirea FC edzője a következő összeállítású csapatot küldte pályára: Perényi – Horváth (66., Vadkerti), Lakatos, Péter, Crisan R., Létai, Fele Sz., Illés (59.), Fazekas (59., Dobondi), Gábor (55., Sándor), Gego.

Megtört a jég Nagyszalontán, győzött az Olimpia

A Nagyszalontai Olimpia a létszámban igencsak megfogyatkozott élesdieket fogadta hazai pályán, s Ţârlea góljával 1–0-ra nyert. Ez volt az Olimpia első győzelme az idei bajnokságban.

Mint arról már tegnap hírt adtunk, a Partium FC nem jelent meg hazai pályán, így a kizárás sorsára kerül. Az ügyben ma délután dönt a Bihar Megyei Labdarúgó-egyesület (BMLE) fegyelmi bizottsága.

A megyei első osztály negyedik fordulójában: Partium FC–Diószeg 0–3 (játék nélkül) Nagyszalonta–Élesd 1–0, Cécke–Harangmező 3–5, Egyetemi FC–Bors 1–1, Belényes–Margitta 3–0, Mihályfalva–Vaskohsziklás 1–2, Keményfok–Biharszentandrás 2–9. Madarász szabadnapos mivel a Nagyváradi Bihar FC II visszalépett a bajnokságból. Az ifjúsági bajnokságban: Partium FC–Diószeg 0–3 (játék nélkül) Nagyszalonta–Élesd 9–0, Cécke–Harangmező 4–11, Egyetemi FC–Bors 5–0, Belényes–Margitta 11–0, Mihályfalva–Vaskohsziklás 2–0, Keményfok–Biharszentandrás 0–7. Következik (szeptember 26–27.): Vaskohsziklás–Szalonta, Diószeg–Cécke, Harangmező–Váradi Egyetemi FC, Madarász–Belényes, Margitta–Keményfok, Szentandrás–Mihályfalva. Élesd és Bors szabadnapos.

A megyei másodosztály első csoportjának negyedik fordulójában: Barátka–Hegyközpályi 1–7, Bihari Földvár–Székelyhíd 0–0, Alsólugas–Váradi Frontiera 1–0, Rév–Váradszentmárton 2–2, Bihorul Sportiskola–Fugyivásárhely II 1–4, Mezőtelegd–Tataros 2–3, Vársonkolyos–Esküllő 0–1, Berettyószéplak–Hegyközszentmiklós 3–0. Következik (szeptember 26–27.): Toldy FC–Bihar, Székelyhíd–Alsólugas, Frontiera–Rév, Szentmárton–Barátka, Pályi–Sportiskola, Fugyivásárhely II–Mezőtelegd, Tataros–Vársonkolyos, Esküllő–Széplak.

A másodosztály második csoportjának negyedik fordulójában: Feketebátor–Tulka 0–2, Cséffa–Köröstarján 1–2, Bihardobrosd–Gyapju 0–2, Gurány–Biharrósa 4–0, Körösszeg–Biharkaba 3–1, Liberty–Vaskoh 2–0, Alsókocsoba–Bontesd 2–4, Mácsapuszta–Illye 9–2. Következik (szeptember 26–27.): Illye–Cséffa, Köröstarján–Feketebátor, Tulka–Bihardobrosd, Gyapju–Gurány, Biharrósa–Körösszeg, Biharkaba–Liberty CF, Vaskoh–Alsókocsoba, Bontesd–Mácsapuszta.