Meglepő eredmények a Román Kupában

Hosszabbítást követően jutott tovább a Nagyváradi Bihorul Sportiskola labdarúgócsapata a Román Kupa megyei szakaszának második fordulójában. A kedd délutáni találkozón a megyei első osztály volt éllovasát, a szintén váradi Egyetemi FC-t múlta felül a Sportiskola rendkívül fordulatos és gólokban gazdag meccsen. A Bihar Megyei Labdarúgó-egyesület honlapján feltüntetett információkból kiderült, a találkozó 80. percében 4–1-re vezetett az esélytelenebbnek tartott, a megyei másodosztályban szereplő Bihorul ISK, ám az egyetemisták nem kis szerencsével kiegyenlítettek. A negyedik találatot a ráadás negyedik percében szerezték meg a vendégek, így 2×15 perces hosszabbítás következett. A szürkületben lejátszott túlórában mindkét csapat előtt adódtak gólhelyzetek, végül a győzelmet jobban akaró sportiskolások voltak eredményesek, így 6–4-re megnyerték a találkozót. A másik keddi találkozón a megyei másodosztály első csoportjának éllovasa hazai pályán kapott ki a Bihari Földvár együttesétől. További 11 találkozóra tegnap lapzártánk után került sor. A Bontesdi Zorile, az Esküllői Inter és a Fugyivásárhelyi Unirea játék nélkül jutott a harmadik fordulóba, mivel a Céckei Locadin, a Gurányi Bihorul és a Hegyközpályi KSK már nem szerepel a megyei első osztályban.

Kétórás küzdelem után dőlt el a Sportiskola–Egyetemi FC meccs  (Fotó: BMLE közösségi oldala)