Meglepő, ám megérdemelt váradi kosárlabda-siker

Vastaps közepette zárta harmadik Bajnokok Ligája meccsét a Nagyváradi VSK-ESK férfi kosárlabdacsapata, amely kedden este meglepetésre legyőzte az orosz Avtodor Szaratov gárdáját.

Sean Barnette volt a VSK vezére az oroszok elleni győzelemben

A találkozó esélyesének a vendégcsapat számított, amely két nappal korábban alig egy ponttal kapott ki a legrangosabb európai kupa, az Euroliga győztesétől, a Moszkvai CSZKA együttesétől. A nemzetközi sztárjátékosokat felvonultató Avtodor félvállról vette Cristian Achim együttesét, amely igencsak meglepte ellenfelét, az első negyed végén négy ponttal vezetett, a nagyszünetig pedig hét pontosra (43–36) növelte előnyét. A szünetben alapos fejmosást tarthatott az öltözőben a vendégcsapat edzője, mert az Avtodor játékosai igencsak belelendültek a térfélcserét követően, s alig tíz perc alatt saját javukra fordították a meccs állását (62–60). A zárónegyedben derekasan küzdött a váradi gárda, amely az ellenfél néhány játékosának pökhendiségét (több orosz játékos is a közönséget hergelte ahelyett, hogy a játékkal legyen elfoglalva, ezért két technikai faultot is kapott a vendégcsapat) kihasználva előbb kiegyenlített, majd pedig a szurkolók lelkes buzdításától szárnyra kapva 11 ponttal legyőzte ellenfelét. „Nagyon boldog vagyok, s nemcsak azért, mert megszereztük első BL-győzelmünket. Elégedett vagyok a csapattal, mert bebizonyítottuk, helyük van a sorozatban” – mondta a meccs után Cristian Achim, a VSK szakvezetője.

Jövő kedden Franciaországban, a Le Mand Sarthe otthonában lép pályára a váradi együttes, amely a hétvégén szabadnapos lesz a román élvonalban.

Statisztika

Nagyváradi VSK-ESK–Avtodor Szaratov 96–85 (22–17, 21–19, 17–26, 36–23). A váradi csapat pontszerzői: Barnette (27, 2×3), Mirkovics (21, 5×3), Pasalics (15, 4×3), Mandache (8, 2×3), S. Denison (8), C. Petrisor (4), Nicoara (4), Tibarna (4), Csomagics (3), Nicolescu (2). Edző: Crisitan Achim, segítője: Milan Mitrovics. A vendégek legjobbjai Frazier (20, 3×3), Klimenko (19) voltak.

A csoport állása: 1. Avtodor (5 pont, 2 győzelem/1 vereség), 2. Maccabi Rand Media (5, 2/1), 3. Pinar Karsyiaka (5, 2/1), 4. LeMans Sarthe (4, 2/0), 5. VSK-ESK (4, 1/2,), 6. Velence (3, 1/1), 7. Khimik Juzsniy (2, 0/2), 8. Kataja (2, 0/2).