Magabiztosan nyert a kosárlabdacsapat

Egy hiány száz pontot dobott, így magabiztosan nyert a Nagyváradi VSK férfi kosárlabdacsapata a Craiovai SCMU elleni bajnoki meccsen.

Az Antonio Alexe Sportcsarnokban szombat este lejátszott találkozót végig irányítása alatt tartotta Cristian Achim edző együttese, amely ezúttal támadásban és védekezésben is kiválóan teljesített. A vendégek három negyed után mindössze 43 pontot tudtak szerezni, miközben egy hete 87 pontig jutottak a Steaua elleni meccsen, amelyet végül hosszabbításban nyertek meg 102–99-re. A VSK pontszerzői: Milosevics (22), Pasalics (19), Gajovics (10), Mandache (10), Sztamenkovics (10), Tibarna (9), Niclescu (6), Valeika (5), Trotter (5), Ionescu (3). Játszott még: Gavrilă és Sergiu Pop.

A férfi kosárlabda élvonal hatodik fordulójának találkozóin: Marosvásárhely–Temesvári KK 81–75, Steaua–Galaci Phoenix92–66, Nagyszeben–Timba 98–70, Kolozsvár–Jászvásár 89–60, Nagyvárad–Craiova 99–74, A mai program: Dinamo–Piteşti (20, Digi Sport). Legközelebb december másodikán lép majd pályára a váradi együttes, amely Kolozsváron csap össze a bajnoki címvédő U BT gárdájával.

Kikapott a válogatott

Villámrajtot vett, s az első negyedben már tíz ponttal is vezetet a román női kosárlabda válogatott a szlovénok ellen a két év múlva sorra kerülő Európa-bajnokság selejtezőjében, ám a délszlávok már a nagyszünetig megfordították a meccs állását, a végén pedig magabiztosan győztek. A hazaiaktól a 17 pontot szerző Walker volt a legjobb, mellette Mărginean (10) és Părău (9) nyújtott elfogadható teljesítményt. Szerda este Franciaroszában lép pályára Dragan Petricsevics szövetségi kapitány együttese. A franciák magabiztosan győzték le a finneket 103–44-re, így a románok sem számíthatnak túl sok jóra ellenük.