Magabiztos VSK továbbjutás

A hazai pályán megnyert első meccset követően Chiajnán is legyőzte a helybéli Concordiát a Nagyváradi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely kettős győzelemmel jutott tovább a Román Kupa második fordulójába. A találkozónak nem volt igazi tétje, hiszen a VSK továbbjutása borítékolható volt (a Concordia négy alapemberétől vált meg a meccs előtti héten), ennek ellenére a hazai csapat az első két negyedben igencsak megnehezítette a váradiak dolgát. Az első negyed végén 23–22 volt a Concordia javára, a nagyszünetre már a váradiak vezettek 3 ponttal (47–44). A hajrában aztán magabiztossá tette győzelmét a vendégcsapat, amelynek edzője, Cristian Achim így sem volt felhőtlenül boldog, hiszen a mutatott játék alapján van még mit tökéletesíteni a VSK-nál.

Chiajna–Nagyvárad 73–89 (23–22 21–25 17–23 12–19). A váradiak pontszerzői: Denison (19), Subotics (16), Dillon (13), Tibarna (12), Nicoara (10), Markovics (9), Franklin (4), Popescu (3), Pasca (3). Játszott még: Hora. Nem lépett pályára a szerb légiós, Csomagics (képünkön), aki a meccs után egy nappal, szombaton ünnepelte 28. születésnapját.

A Román Kupa első fordulójának visszavágóin (a továbbjutó csapatok kiemelve szerepelnek): Kolozsvári U–Craiovai U 83–70 (az első meccsen 78–82), Marosvásárhely–Nagyszeben 10–74 (78–84), Ploieşti-i Asesoft–Temesvári Timba 103–60 (108–86), Temesvári KK–Bukaresti Steaua 80–84 (74–65), Rovinari–Medgyes 102–89 (84–85). A Piteşti-i BCMU és a Konstancai Farul játék nélkül jutott a második fordulóba.