Magabiztos pólósiker, meglepő kosár-vereség

Amint arról már pénteken beszámoltunk, magabiztos győzelmeket ért el a váradi házicsatában a VSK-Digi férfi vízilabdacsapata, míg a kosárlabdázók gyenge, helyenként lélektelen játékot mutatva meglepő vereséget szenvedtek Galacon.

Sok gól esett a Várad–Várad pólómeccseken

A román vízilabda Szuperliga harmadik fordulójának előrehozott meccsén 15–4-re (negyedenként 3–2, 5–1, 1–1, 6–0) és 18–5-re (7–1, 3–1, 4–1, 4–2) nyert Dorin Costrăş edző csapata a kizárólag ifjúsági játékosokból álló Körös SK ellen. Az ezúttal hazai medencében játszó Körös SK a következő összeállításban játszott (zárójelben a két meccsen szerzett gólok száma): David Bogdan, Şerban Mureşan, Nagy Péter, Belényesi Dávid, Horaţiu Ilisie, Gabriel Indrieş, Andrei Podină (1+1), Cristian Barna (2+3), Victor Bodea, Alexandru Laza (0+1), Darian Luncan, Tudor Barbur, Adrian Haivas, Alex Ihoş (1+0). Edző: Ciprian Câmpianu. A VSK-Digi a következő játékosokkal szerepelt a találkozókon: Raul Gavriş – Váncsik Levente (2+1), Cristian Dobre (0+1), Maximilian Costa (1+1), Szabó István (2+4), Szabó Roland, Marc Rocca (1+0), Kováts Viktor (0+3), Gergelyfi Róbert (3+3), Ramiro Georgescu (2+0), Jesse Koopman (2+1), Bogdan Remeş (0+2), Nichita Ilisie (2+1), Czenk Ferenc (0+1). Edző: Dorin Costrăş. A találkozókat Vekeredy László és Cristian Băcuţ vezették.

A forduló további párharcai: Steaua–Dinamo 13–6, Aradi Amefa–Kolozsvári Poli 7–6, Brassói Sportul Corona–Bukaresti Rapid 18–8 és 19–7. Következik (november 17–19.): Kolozsvár–VSK-Digi, Sportul Corona–Amefa, Körös SK–Steaua, Dinamo–Rapid. A rangsor állása: 1. Steaua (18 pont), 2. VSK-Digi (15), 3. Sportul Corona (15), 4. Dinamo (12),

A gyenge védekezés és a pontatlan játék okozta a váradiak galaci vereségét

Másodszor kaptak ki

A VSK férfi kosárlabdacsapata idegenben lépett pályára a román élvonalban. Cristian Achim edző együttese Galacon vendégeskedett, s a csapnivaló kezdés után (az első negyed végén 24–18, a nagyszünetben 51–39 volt a Duna partiak javára) hiába hajrázott derekasan a VSK, a végén három ponttal alulmaradt a helybéli Phoenix-el szemben. A nagyszünetig 12 pontos hátrányba került a vendégcsapat, amelynek védekezése csapnivaló volt (ezt bizonyítja a hazaiak által szerzett 51 pont), s bár a hajrában fokozatosan feljött, a végén nem sikerült az egyenlítés. A forduló további eredményei: Piteşti–Nagyszeben 79–78, Temesvár–Jászvásár 109–73, Galac–Nagyvárad 89–86, Kolozsvár–Marosvásárhely 97–68, A Timba–Dinamo és a Craiova–Steaua meccsekre tegnap, lapzártánk után került sor. Az első fordulóból elnapolt Temesvári Timba–Temesvár SK találkozót a vendégek nyerték 101–76-ra. A bajnokság állása: 1. Piteşti (9 pont/5 mérkőzés), 2. Kolozsvár (9/5), 3. Temesvár (9/5), 4. Galac (9/5), 5. Nagyszeben (8/5), 6. Nagyvárad (8/5), 7. Steaua (7/4), 8. Vásárhely 6/5), 9. Craiova (6/4), 10. Jászvásár (5/5), 11. Timba (4/4), 12. Dinamo (4/4). 5. Rapid (6), 6. Amefa (3), 7. Kolozsvár (0), 8. Körös SK (0).