Lukács Rajmond góljával nyert a Bihar FC

A harmadosztályba visszakerült, az osztályozón épp a bihari bajnok Hegyközpályi Kindert kiejtő Borosjenői FC ellen lépett pályára a hétvégén a Nagyváradi Bihart FC labdarúgócsapata. A mérkőzést szombaton délelőtt a Bodola Gyula Stadionban rendezték meg.

A délelőtti időpont ellenére is kánikulában került sor a találkozóra, amelynek egyetlen gólját a váradiak szerezték az első félidő utolsó percében. Ekkor büntetőhöz jutottak a piros-kékek, miután Nicolau szabálytalankodott Florin Poppal szemben a a tizenhatoson belül, Lukács Rajmond pedig higgadta helyezte a labdát az aradiak kapujába (1–0).

A Bihar FC a következő ősszeállításban lépett pályára: Fildan (33., Smaranda, 65., Sălăjan) – Mihuţ (20., A. Petricău), Fl. Lazăr (70., Lupu), Bactăr, A. Achim – M. Popa (73., Sas), Sfârlea (46., Haş), Bic (73., Lőrincz) – Ianc (46., Popa, 84., I. Ban), Lukács R. (46., Hadăr, 76., Lukács Zs.), Fl. Pop (46., Nichita).

A vendégcsapat edzője, Adrian Abrudean a következő játékosokat küldte pályára: Cioară – Cornea, Nicolau, Bilia, Şuşlac, Georgiu, Francescu, Iambor, R. Popa, Petcuţ, Fl. Băd. Játszott még: F. Rusu – Tătar, Talpaş, Covaci, Dănilă.

„A győzelemnél is fontosabb, hogy a második játékrészben 18 éves fiatalok kaptak bizonyítási lehetőséget a csapatban, akik jól teljesítettek” – értékelte a meccset a váradiak edzője.