Lépéselőnyben az Astra

Az Európa-liga harmadik selejtezőkörének játéknapján, először a szlovákiai Trencsénben rendeztek mérkőzést. A hazaiak vendége az Astra Giurgiu volt, akik Budescu révén már a 8. percben megszerezték a vezetést. Előnyüket sikerült megőrízniük a játékrész végéig, majd a második félidő elején Tembo és Fatai góljaival 3-0-ra elhúztak. A hazaiak Holubek révén csak a szépítésig jutottak, így az Astra számára karnyújtásnyira került a továbbjutás. A Petrolul Ploiesti hazai pályán fogadta a holland Vitesse csapatát. A játék képe és a helyzetek alapján a Petrolul állt közelebb a győzelemhez. A vendégek egy elég könnyen megítélt tizenegyeshez jutottak az 52. percben, amit Reis értékesített. De nem adta fel a Ploiesti és a 84. percben Grozav révén sikerült az egyenlítés. Hollandiában dől majd el a továbbjutás kérdése, a román csapat akár meg is lepheti majd az arnhemi együttest. Időrendi sorrendben haladva, legkésőbb a Pandurii lépett pályára. Már a 4. percben Nistor révén sikerült megszerezni a vezetést az izraeli Hapoel-Tel-Aviv ellen. A vendégek Lucas Sasha találatával kiegyenlítettek, 1-1 maradt a végeredmény. Bravúrra lenne szüksége a román csapatnak a továbblépéshez. A többi mérkőzés eredménye: Ventspils (lett)–Maccabi Haifa (izraeli) 0–0, Dinamo Minszk (fehérorosz)–Trabzonspor (török) 0–1, Aktobe (kazah)–Breidablik (izlandi) 1–0,  Jablonec (cseh)–Strömsgodset (norvég) 2–1, Qarabag Agdam (azeri)–Gefle (svéd) 1–0,  FK Minszk (fehérorosz)–St. Johnstone (skót) 0–1, Csornomorec Odessza (ukrán)–Crvena zvezda (szerb) 3–1, Randers (dán)–Rubin Kazany (orosz) 1–2, Zalgiris Vilnius (litván)–Lech Poznan (lengyel) 1–0, Tromsö (norvég)–Differdange (luxemburgi) 1–0, Häcken (svéd)–Thun (svájci) 1–2, NK Rijeka (horvát)–MSK Zilina (szlovák) 2–1, Botev Plovdiv (bolgár)–VfB Stuttgart (német) 1–1, Kukësi (albán)–Metalurh Doneck (ukrán) 2–0, Vojvodina (szerb)–Bursaspor (török) 2–2, Slovan Liberec (cseh)–FC Zürich (svájci) 2–1,  Skoda Xanthi (görög)–Standard Liege (belga) 1–2, Saint-Étienne (francia)–Milsami Orhei (moldovai) 3–0, Aszterasz Tripolisz (görög)–Rapid Wien (osztrák) 1–1, Swansea City (angol)–Malmö (svéd) 4–0, Siroki Brijeg (boszniai)–Udinese (olasz) 1–3, Slask Wroclaw (lengyel)–FC Bruges (belga) 1–0, Motherwell (skót)–Kubany Krasznodar (orosz) 0–2, Estoril (portugál)–Hapoel Ramat Gan (izraeli) 0–0, Hajduk Split (horvát)–Dila Gori (grúz) 0–1, Sevilla (spanyol)–Mladoszt Podgorica (montenegrói) 3–0.