Kikaptak az ESK röplabdázói

Négy játszmában szenvedett vereséget az éllovas Marosvásárhelyi Medicina ESK-tól a Nagyváradi Egyetemi Sportklub női röplabdacsapata, amely szombaton hazai közönség előtt lépett pályára. Mariana Szabó-Alexi edző tanítványai csak a harmadik játszmában, amikor a vendégek már 2–0-ra vezettek, tudtak felülkerekedni ellenfelükön, ám ez kevés volt a sikerhez. A vásárhelyiek végül 3–1-re megnyerték a találkozót, megőrizve első helyüket a rangsorban. A hazaiak edzője a következő összeállítású csapatot küldte pályára: Iuliana Fîcă, Maria Fîcă, Roxana Haidu, Horváth Réka, Mădălina Pura, Nicoleta Ponorean, Camelia Ungur, Lavinia Gîrdan, Denisa Ienciu, Dudás Petra.

Játszmanyerésre futotta csak a váradiaknak

Mivel a hétvégén szabadnapos lesz az ESK, ezért tegnaptól egyhetes magaslati edzőtáborban vesz részt a csapat. A felkészülés helyszíne Lepus (Arieşeni), ahol ideális körülmények vannak az erőnléti alapozásra.