Kikaptak a Steauától

Az első két negyedet követően még partiban volt, ám a térfélcserét követően beállt rövidzárlat miatt végül 15 pontos vereséget szenvedett Bukarestben a Nagyváradi VSK-ESK férfi kosárlabdacsapata.

Hazai pályán javíthat a kosárlabdacsapat Fotó: csmoradea.ro

Hazai pályán javíthat a kosárlabdacsapat
Fotó: csmoradea.ro

A Steaua elleni találkozónak komoly tétje volt, hiszen mindkét gárda a jobb helyezésért szállt harcba, főleg, hogy a rájátszás második fordulójában elkerülje a bajnoki cím fő esélyesét, a Kolozsvári UBT együttesét. Cristian Achim együttese csapnivalóan kezdte a meccset (26–12), ám a nagyszünetig kiegyenlítette a küzdelmet és az eredményt is (34–34), ám a harmadik negyedben összeomlott a védekezés (a Steaua 33 pontot dobott, a váradiak pedig csak 21-et), a hajrában már csak faragni tudott a hátrányból a címvédő, végül a fővárosiak 15 ponttal nyertek. A váradiaktól ismét Martin Zeno volt a legeredményesebb 18 pontjával, mellette Mandache (14), Barnette (13) és Denison (10) ért el kétszámjegyű pontszámot. A csapatkapitány Franklin ezúttal csak 4 pontot dobott.

Holnap a piteşti-i csapat lesz a váradiak ellenfele, ugyancsak hazai pályán. A találkozó nem kerül tévéképernyőre. Jegyeket a már megszokott módon (eventbook.ro honlap) lehet vásárolni 10 lejért.

A felsőház 26. fordulójában: Steaua–Nagyváradi VSK-ESK 85–70, Kolozsvár–Temesvár 96–66, Piteşti–Nagyszeben 83–79. A hétvégi program, holnap: Nagyvárad–Pitesti, vasárnap: Nagyszeben–Kolozsvár (18, Digi Sport), Temesvár–Steaua (19.45, Digi Sport).