Kikapott a Bihar FC

Bátran küzdött, ám végül nem tudta elkerülni a vereséget a Nagyváradi Bihar FC labdarúgócsapata, amely 2–0-ra kikapott a Mioveni-i SK-tól.

A Bodola Gyula Stadionban megrendezett találkozón, közel nyolcszáz néző volt jelent. A vendégek már a 10. percben vezetéshez jutottak, majd a 32. percben növelték előnyüket, mint később kiderült ez maradt a végeredmény is. A váradiaknak több gólszerzési lehetőségük is akadt, Ember például a kapufát találta el a 44. percben, de a tabellán nem tudtak eredményesek lenni a piros-kékek. Pedig a közönség igen lelkes volt, főleg az első félidőben, amikor is tapssal jutalmazta a hazaiak próbálkozásait és a küzdeni akarást.

A harmadosztályba visszatérő Nagyváradi Luceafărul magabiztos győzelemmel nyitott. A Csíkszeredai AFK elleni 3–0 sikerből Lukács Zsombor két góllal vette ki részét, a harmadik találatnál sarokkal passzolt Modan elé, aki nem hibázott, kialakítva a végeredményt. A sikernek köszönhetően, Muzsnay Zsolt és Kiss Sándor együttese a tabella élére ugrott.

A Román Kupában a Bihar FC-t legyőző Fugyivásárhelyi SK Máramaros megyében lépett pályára, s egygólos vereséget szenvedett Receán. A győztes gólt a hazaiak veteránja, Vasile Ghindă szerezte a 37. percben.

A vereség ellenére, nem vallott szégyent a Bihar FC

Statisztika

Nagyváradi Bihar FC–Mioveni-i SK 0–2. Gólszerzők: B. Stoica (10.), Torişte (23.). A Bihar FC összeállítása: Király – S. Matei, Mintaş, Ţoca, Arsene – Magda (69., Novák), Haş – Sas (30., A. Maria), Ember (77., C. Cornea), Cr. Andor – Sulea. Edző: Gheorghe Silaghi. A Mioveni-i SK összeállítása: O. Popescu – Torişte, Calvin, B. Stoica, Ed. Stoica – C. Marinescu, Răuţă (77., Galan), C. Năstăsie (58., Honciu) – Ayza, Buhăescu (70., Nilă). Edző: Claudiu Niculescu.

Nagyváradi Luceafărul–Csíkszeredai AFC 3–0. Gólszerzők: Lukács Zs. (2. és 74.), Modan (76). A Luceafărul összeállítása: Goia – Fl. Drăgan, M. Popa, Ciuciu, Jude – Balea, Ţegle, P. Chiş (59., G. Ghilea), Lukács Zs. (86., Teşedan) – Cr. Cigan (46 Modan), Lukács R. (67., Balla). A vendégcsapat összeállítása: Huszár – Székely, Gâlia, Szőllősi, Majzik (90 Pál), Csűrös, Tankó (56., Ilyés), Kovács, Teut, Czimbalmos, O. Moldovan (90., Antal).

Receai Comuna–Fugyivásárhelyi SK 1–0. Gólszerző: Ghindă (37.). Călin Cheregi, a bihariak edzője a következő összeállítású csapatot küldte pályára: Hava – A. Petricău, Pintea (22., Cervinschi), Ş. Pop, Hering – Hosu (72., Sg. Ban), Cuc (46., Mălaiu), L. Todea, D. Costea – Trip, Ov. Popa (36., V. Petricău).

Lukács Zsombor duplázott és gólpasszt adott a Luceafărul mezében

Eredmények

A másodosztály nyugati csoportjának nyitófordulójában: Tatrangi Unirea–Pankotai Şoimii 2–3, Aradi UT Öreg Hölgy–Medgyesi Gaz Metan 1–2, Târgoviştei Chindia–Kolozsvári Universitatea 0–1, Váradi Bihar FC–Mioveni-i SK 0–2, Resicai Metalul–Szatmári Olimpia 0–5, Karánsebesi FC–Râmnicu Vâlceai VSK 3–1, Nagybányai FC–Brassói FC 1–1. Következik (szeptember 5.): Medgyes–Tatrang, Kolozsvár–Arad, Mioveni–Târgovişte, Szatmárnémeti–Bihar FC, Râmnicu Vâlcea–Resicabánya, Brassó–Karánsebes, Pankota–Nagybánya.

A harmadosztály ötödik csoportjának nyitófordulójában: Almásbalázsházai Luceafărul–Máramarossziget 2–4, Szászrégen–Zilahi FC 2–0, Váradi Luceafărul–Csíkszeredai AFC 3–0, Dési Unirea–Kolozsvári Sănătatea 2–4, Zsuki Unirea–Radnóti SK 2–1, Receai Comuna–Fugyivásárhelyi SK 1–0, Székelyudvarhely–Galdai Industria 1–2. Következik (szeptember 4–5.): Csíkszereda–Almásbalázsháza, Kolozsvár–Váradi Luceafărul, Radnót–Dés, Fugyivásárhely–Zsuk, Galda–Recea, Zilah–Udvarhely, Máramarossziget–Szászrégen.

A megyei első osztály második fordulójában: Élesd–Diószeg 1–4, Egyetemi FC–Margitta 1–0, Belényes–Mihályfalva 2–3 (a hazaiak büntetőt hibáztak a hajrában), Partium FC–Bors 0–20 (a játékoshiánnyal küzdő zöld-fehér gárda végigjátszotta a találkozót, így érthető a nagyarányú különbség), Nagyszalonta–Harangmező 0–5, Cécke–Madarász 1–3, Vaskohsziklás–Keményfok 6–0, Bihar FC II–Biharszentandrás x–x.

A megyei másodosztály első csoportjában, holnap, 18 órától: Székelyhíd–Frontiera 3–2, Bihari Fölvdvár–Váradszentmárton 5–0, Hegyközszentmiklós–Vársonkolyos 2–1 (a hazaiak a meccs tolsó percében szerezték meg a győztes gólt). A második csoportban: Feketebátor–Biharrósa 0–2, Köröstarján–Tulka, Körösszeg–Bontesd.

A román élvonal 9. fordulójában: Voluntari–Craiova 1–2, Jászvásár–Marosvásárhely 0–1, Temesvár–Chiajna 1–0, Târgu Jiu–Dinamo 2–2. A Ploieşti-i Petrolul–Giurgiui Astra és a Steaua–Konstanca meccs tegnap, lapzártánk után ért véget. A mai program: Kolozsvári CFR–Botoşani (21, Digi Sport 1).

A magyar élvonal 7. fordulójában: Diósgyőr–Újpest 2–1, Békéscsaba–Haladás 0–1, Honvéd–Puskás Akadémia 0–0, Vasas–MTK 0–1, Ferencváros–Paks 2–0. A Videoton–Debrencen meccsre tegnap este, lapzártánk után került sor.