Kézilabdában már bajnokot avattak

A Bihar megyei RMDSZ által életre hívott és a Borsi Viitorul sportklubbal közösen megszervezett Tulipán kupa elnevezésű, évi rendszerességgel zajló, kézilabdatornát idén, szeptember 30.-án, Székelyhídon rendezték meg, 4 férfi és 3 női csapat részvételével.

Tulipan kupa 1 kezilabda

Szombat reggel 9.30-tól folyamatosan zajló mérkőzések, melyre szép számú nézőközönség is kilátogatott, a következő beosztás szerint zajlottak: a nőknél három csapat indult, Érmihályfalva, Ottomány és Szalacs. Mind a három csapat megmérkőzött egymással és a következő eredmények születtek: Érmihályfalva–Érszalacs 11–4 (6–1), Ottomány–Érmihályfalva 7–8 (5–4), Érszalacs–Ottomány 14–18 (7–10). A végeredmény a következő volt: 1. Érmihályfalva, 2. Ottomány, 3. Érszalacs. A legjobb női kapus Kis Petra Antonia lett, a legjobb női játékos címet pedig Biri Anett nyerte el.

A férfiaknál négy résztvevője volt a döntőnek, Ottomány, Értszalacs, Kiskereki/Székelyhíd közös csapata valamint Érszőlős szállt harcba az elsőségért. A tornarendszerben megtartott finálén a következő eredmények születtek: Érszőlős–Ottomány 7–29 (2–14), Kiskereki/Székelyhíd–Érszalacs 12–30 (4–16), Érszőlős–Kiskereki/Székelyhíd 8–18 (6–6), Érszalacs–Ottomány 11–24 (5–13), Érszalacs–Érszőlős 18–12 (10–4), Ottomány–Kiskereki/Székelyhíd 27–10 (13–6). A következő sorrend alakult ki: 1. Ottomány, 2. Érszalacs, 3. Kiskereki/Székelyhíd, 4. Érszőlős. Az egyéni címeket illetően a legjobb kapus Herman János, a legjobb játékos pedig Bánya Attila, mindketten ottományiák.

A bajnokságot jó hangulatú kóstoló követte, amelyet a szervezők az érmelléki ősz rendezvény keretén belül biztosítottak. A díjakat Kozma Sándor a bajnokság szervezője adták át.