Két bajnokságon is bizonyítottak a Crişan KSK karatékái

Szászvárosban a Dacicus Kupán, majd pedig a Râmnicu Vâlcean megtartott országos bajnokságon bizonyíthattak a Crişan KSK karatékái. Az első versenyen közel kétszáz sportoló lépett tatamira, a 11 tagú váradi küldöttséget Patricia Blaj szakoktató vezette.

Érmekkel zártak a karatékák a Dacicus Kupán

A kezdők között eredményesen szerepelt Fence Alina és testvére, Andrei, valamint Gherle Paula, Miere Laurentiu, Vandici David, Costea Mihai, Tripon Natalia. A tapasztaltabbak versengésében többen is dobogóra álltak, bár némelyik sportoló alig múlt hétéves. Dayana Vandici két első helyet szerzett (katában és kumitéban), Alin Fence pedig katában első, kumitéban pedig második lett. Andrei Fence és Andrei Matei harmadikként zárt kumitéban.

Az országos bajnokságon is termett babér a Crişan KSK sportolóinak

Az országos bajnokság döntőjében négy sportoló bizonyíthatott, 45 másik sportklub legjobbjaival egyetemben. Andreea Bogdan megnyerte a junior kumite küzdelmét az 59 kg-os súlycsoportban, míg Adonis Crişan harmadik lett a kadétok 70 kg-os súlycsoportjának küzdelmében. Az első bajnoki döntőjébe bekerült Dalina Blaj vereséggel, de mégis emelt fővel zárta a küzdelmet, míg Mălina Bogdan szoros küzdelemben maradt alul kumitéban.