Nagyvárad, Kapucinus utca (ma Traian Moşoiu) 10. sz. (0359)467-222 reggeliujsag@gmail.com rss twitter Facebook Follow us:

Jövő hétvégén Szabadság Feszt

Július 13-16. között rendezik meg Bihar megye legnagyobb, legszínesebb és legvizesebb ifjúsági fesztiválját, a Szabadság Fesztet, melynek helyszíne ezúttal is Margitta megyei jogú város strandja.

A rendezvény négy napja alatt mindenki önfeledten szórakozhat, hiszen idén nemcsak koncertekkel bővült a program, hanem úgy lett kialakítva, hogy mindenki megtalálja a hozzáillő stílust, eseményt..

jovo

Csütörtök este Stan és Span DJ Metzker Viktória illetve KatapultDJ és Pierre Maddox, péntek este No Sugar, Dreamland Residents, Honeybeast illetve Balory és Dj rubber biztosítja a fesztiválozóknak a remek hangulatot. Szombaton tuning show, habparty, BSW, AK26, Kelemen Kabátban, Dj Doti, Dj Dumy és Dj Pety teszi felejthetetlenné az estét. Vasárnap a DETOX után a rendezvény legnagyobb sztárvendége a Wellhello  (képünkön) lép fel.

A humor és néptánc kedvelői számára pedig péntek és szombat tartogatnak meglepetéseket. Benk Dénes és György Botond csal az arcokra mosolyt, este pedig táncházzal és mulatsággal várnak mindenkit.

 

A fesztivál részletes programja

Július 13., csütörtök

  • 12 óra: Kapunyitás – Sátorhelyek elfoglalása
  • 18 óra: Ügyességi versenyek
  • 21 óra: Stan és Span koncert
  • 22 óra: ESSEMM koncert, majd dedikálás
  • 23 óra: DJ Metzker Viktória
  • 00 óra:30 KatapultDJ
  • 02 óra: Pierre Maddox
  • 03.30 óra: Dj Dumy

Július 14., péntek

  • 10 óra: Wake up and live – Reggeli rádióműsor a helyszínről
  • 10.30 óra Hivatalos megnyitó
  • 11–13 óra: Szakmai előadások: Kelemen Hunor szövetségi elnök előadása
  • 11.30 óra: Mozdulj rá
  • 13 óra: Néptáncoktatás
  • 15–17 óra: Szakmai előadások
  • 17.30 óra: Szórakoztató illetve sport versenyek
  • 19 óra: György Botond – stand up comedy
  • 20 óra: Dreamland Residents koncert
  • 21 óra: No sugar koncert – 2016 Erdély Legszebb Dala verseny győztese
  • 22 óra: Atyafiak zenekar – táncház
  • 23 óra: Honeybeast koncert
  • 00.30 óra: Dj Balory
  • 02.30 óra: Dj Rubber

 

Július 15., szombat

  • 10 óra: Wake up and live
  • 11–13 óra: Szakmai programok
  • 11 óra: Tuning show
  • 13 óra: Néptáncoktatás
  • 14–16 óra: Szakmai programok
  • 16 óra: Belau koncert
  • 18 óra: BSW koncert
  • 19 óra: Benk Dénes – stand up comedy
  • 20 óra: Habparty – Sterbisznkyvel
  • 21.30 óra: AK26 koncert
  • 22 óra: Hajdú Bihari Néptáncegyüttes – táncház
  • 22.30 óra: Kelemen Kabátban koncert
  • 00 óra: Dj doTi – az Éjjel Nappal Budapest sztárja
  • 01.30: óra: Dj Dumy
  • 03 óra Dj Pety

 

Július 16., vasárnap

  • 10 óra: Wake up and live
  • 11–13 óra: Szakmai előadások
  • 14 óra: Vetélkedők eredményhirdetése
  • 15 óra: Szórakoztató és ügyességi vetélkedők, játékok
  • 17 óra: Szabadprogram
  • 19 óra: Holi color party – Dj Petyvel
  • 20 óra: DETOX koncert
  • 21 óra: Wellhello koncert

 

Jegyek az alábbi helyeken és személyektől vásárolhatóak meg:

  • Online: Biletmaster (http://bit.ly/2mlrfbJ);
  • Érmihályfalva: Brigitta Boda (tel.: 0753/918–959);
  • Margitta: RMDSZ-székház (Republicii utca 2. szám), 9–16 óra között;
  • Székelyhíd: Muţa József Arnold (tel.: 0755/294–982);
  • Nagyvárad:
    • Boldizsár Ágota (tel.: 0755/149–910), illetve a Bihar megyei RMDSZ nagyváradi székháza (Independenţei utca 11. sz.) 9–16 óra között;
    • Lorántffy Zsuzsanna Refomátus Gimnázium: Szegedi Dávid (tel.: 0767/146–197);
    • Ady Endre Gimnázium: Kőrösi Kristóf (tel.: 0758/366–381)
  • Szalonta és környéke: Hajdú Viola (tel.: 0758/939-885);
  • Szatmárnémeti: RMDSZ székház (Mihai Viteazu utca 10 szám)
  • Kraszna: Boldizsár Heni (tel.: 0758/756-363)
  • Zilah: Renata Seres (tel.: 0751/920-195)

A rendezvény kiemelt támogatói: a Bihar megyei tanács, Margitta megyei jogú város önkormányzata, Bethlen Gábor Alap, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Nemzeti Együtműködés Alap, Communitas Alapítvány.

Kiemelt partnerek: Pro Folk Margitta Egyesület, Margittai Ifjak Köre, RODOSZ Bihar, Monospetri Közösségfejlesztési Egyesület, Bábota Néptánccsoport, Ezüstperje Néptánccsoport, Árpádi Ifjúsági Szervezet, Rákóczi Szövetség.