Ismét nyert a kézilabdacsapat

Idegenben győzött a hétvégén a Nagyváradi VSK férfi kézilabdacsapata, amely így a rangsor ötödik helyére ugrott a másodosztályú bajnokság nyugati csoportjában. A váradiak a Brassói CNOT vendégeként léptek pályára, s az első félidőben még kiegyensúlyozott volt a küzdelem. A szünetben két gól (15–13) volt Sebastian Tudor edző csapatának az előnye, ám a térfélcserét követően rákapcsoltak a váradiak, akik a végén hét találattal (31–24) bizonyultak jobbnak ellenfelüknél. A győztes gárda egyik legjobbja Dragoş Nedelcu kapus volt, aki 18 labdát hárított. A VSKL legeredményesebb tagjai a két szélső voltak, Haiduc 7, Svoboda pedig hat gólt jegyzett a találkozón. Sebastian Tudor edző a következő összeállítású csapatot küldte pályára Brassóban: Nedelcu, Duma – kapusok, Haiduc 7 gól, Svoboda 6, Babici 6, Munea 4, Crăciun 4, Păuna 1, Acsinia 1, R. Radu 1, Niţu 1, Szilágyi, Oşvat.

Kezilabda vsk1

Rangadót játszik a hétvégén a VSK
Fotó: Roby Boros

Az őszi idény zárófordulójában a váradiak a Szatmárnémeti VSK-t látják vendégül az Antonio Alexe Sportcsarnokban.

A másodosztály 12. fordulójának további eredményei: Temesvári Poli II–Nagyszebeni KC 21–26, Piteşti–i Argeş KC–Segesvári CNE 43–38, Segesvári HCM–Kolozsvári Universitatea 32–30, Szatmárnémeti VSK–Craiovai Universitatea 38–36, Fogarasi HCM–Szászsebesi Muhlbach 38–25. A Nagybányai Kézilabda Akadémia szabadnapos volt. A következő forduló programja (december 13.): Nagyszeben–Segesvári HCM, Kolozsvár–Brassó, Nagybánya–Piteşti, Craiova–Fogaras. Szászsebes szabadnapos. A Segesvéri CNE–Temesvári Poli (29–42) meccset korábban játszották.