Idegenben kell bizonyítania a VSK kosárlabdacsapatának

Hétközi fordulót rendeznek ma a román férfi kosárlabda-bajnokságban. A címvédő váradi csapat Piteşti-en lép pályára. A mérkőzést a Digi Sport csatorna közvetíti.

VSK idegenben

Cristian Achim edző együttese legutóbb a Bukaresti Steauát győzte le hazai közönség előtt, s a mai meccset követően ismét hazai pályán bizonyíthat majd a rangsor második helyén álló Nagyszebeni ESK ellen. Az Argeş megyeiek Nagyszebenben szenvedtek nyolcpontos vereséget, így hatodik helyen állnak.

A VSK jelenleg negyedik helyen áll a tabellán, s két győzelemre van a harmadik helyezett Steauától. A váradiak mellett a temesváriaknak (a hétvégén az éllovas Kolozsvári UBT gárdáját győzték le) is 32 pontjuk van, míg a Piteşti-i BCMU egyetlen ponttal van lemaradva a felsőházban.

VSK Achim masodik kep

Az alsóházban érdekelt csapatok csak a hétvégén lépnek pályára. A küzdelem ott is kiélezett, hiszen a négy gárdából kettő kap jogot rá, hogy a rájátszásban szerepeljen.

A felsőház 26. fordulójának találkozóira ma este kerül sor, s érdekesség, hogy mindhárom felsőházi rangadót élőben közvetíti a Digi Sport csatorna. A program a következő: Kolozsvár–Nagyszeben (17, Digi Sport), Piteşti–Nagyvárad (18.45, Digi Sport), Steaua–Temesvár (20.30, Digi Sport).