Heti sportmorzsák

Röplabda * Győzelemmel kezdte az évet a Nagyváradi Egyetemi SK női röplabdacsapata, amely a Brassói Transilvania együttesét győzte le 3–0-ra (játszmánként: 26–24, 25–20, 25–21) hazai pályán. A váradiak legközelebb szintén hazai közönség előtt játszanak a Craiovai SCMU ellen. A találkozóra szombaton délben kerül sor a váradi Állami Egyetem Sportcsarnoában. Mariana Szabó-Alexi edző a következő játékosokat küldte pályára: Iuliana Fîcă, Ana Maria Radu-Fîcă, Anca Pasca, Ádámcsik Daiana, Giulia Blaj, Andreea Maxim, Antonia Rizea, Andreea Maran, Flavia Chis, Ana Pintea. A másodosztály további eredményei: Craiova–Déva 3–0 (25–13, 25–14, 25–21), Temesvár–Marosvásárhely 3–0 (játék nélkül, mivel a vendégek visszaléptek a bajnokságból), Pitesti–Nagyszeben 3–0 (25–21, 25–15, 26–24). A rangsorban harmadik helyen áll az ESK a pitestiek és a temesváriak mögött.

ESK  noi roplabdazok

Kézilabda * Felkészülési meccseket játszik a Nagyváradi VSK férfi kézilabdacsapata, amely élvonalbeli ellenfelekkel mérte össze erejét. A Nagybányai Minaur ellen 44–38-ra és 32–27-re, míg Temesváron 38–23-ra kapott ki Sebastian Tudor együttese. A Nagyváradi ESK női csapata már bajnoki meccsen bizonyíthatott, s drámai csatában egy góllal (35–34) maradt alul a brassóiak ellen, hazai pályán, így hatodik helyen áll a másodosztály nyugati csoportjának rangsorában. Szombaton Temesváron lép pályára az ESK.