Halai Erika atlétából lett bob-versenyző

Bizonyára emlékeznek még olvasóink Halai Erikára, aki atlétaként többszörös junior bajnoki címet szerzett a Bihorul Sportiskola tagjaként. A sportoló az utóbbi években téli sportokra váltott, s kettes illetve négyes bobban tette magát próbára. A hétvégén első nagy sikerét érte el a román négyes bob-csapat, amely Európa Kupán vett részt Ausztriában. A verseny rendhagyó volt, hiszen először indult három csapat, a románok mellett a kanadai és az amerikai négyes állt rajthoz. A váradi sportolót soraiban tudó román együttes a legjobb idővel zárta a megmérettetést megelőzve mindkét riválisát.

Az Európa kupa három résztvevője, elől a román négyes, balról a második a váradi Halai Erika

A győztes csapatban Halai Erika mellett Maria Constantin, Andreea Grecu és Olivia Vild kapott még helyet.

Mivel Romániában nincs edzésre, sem pedig versenyzésre alkalmas téli bob pálya, ezért a lányok külföldön készülnek.