Győzelemmel zártak

Hazai pályán zárta az évet a Nagyváradi Egyetemi SK női kézilabdacsapata, amely négygólos győzelemmel örvendeztette meg szurkolóit.

ESK noi kezilabdacsapat

Az ellenfél a Marosvásárhelyi KK volt, a siker révén pedig a rangsor ötödik helyére lépett a váradi együttes. A váradi Állami Egyetem Sportcsarnokában lejátszott mérkőzés első félideje kiegyensúlyozott volt, s bár a vendégek irányítottak (ötgólos különbség is volt a két gárda között), a csapatok 16–16-os állásnál vonulhattak szünetre. A térfélcserét követően magasabb fokozatra kapcsoltak a váradi lányok, akik a végén négygólos különbséggel bizonyultak jobbnak, megszerezve hetedik bajnoki sikerüket. A győzelem értékét növeli, hogy a hazaiak négy alapemberük (Vârtic, Hlinca, Verzea és Gál) nélkül léptek pályára. Az ESK húzóembere ismét Jenica Rudics volt, aki 13 góllal járult hozzá a sikerhez. A váradiak a rangsor ötödik helyén várják a bajnokság folytatását. A következő fordulóra 2018. január 13-án kerül sor, az ESK ellenfele a Brassói Corona lesz, ugyancsak hazai közönség előtt.

Doina és Cristian Ardelean edzők a következő összeállítású csapatot külték pályára: Crina Pintea, Claudia Cetăţeanu – Anamaria Hercuţ (5 gól), Cipriana Petric (2), Irina Munteanu (3), Gulnara Biţiş Garipova (4), Jenica Rudics (13), Cornelia Vrabie, Abodi Nicoleta (2), Alina Tovt (1), Cristina Mateaş, Camelia Bortoş.

Eredmények

A másodosztály nyugati csoportjának 13. fordulójában: Mioveni–Kézdivásárhely 44–18, Temesvári Vest ESK–Mioveni-i SK 39–25, Marosvásárhelyi Olimpic–Nagybányai Minaur 31–36, Piteşti-i FC Argeş–Brassói Corona 35–40, Temesvári SCM–Resicabányai ESK 34–21. A Kisjenői Crişul–Rm. Vâlceai Naţional meccset elnapolták. A 14. forduló párosítása (2018. január 13.): Székelyudvarhelyi KC–Resicabánya, Temesvár–Kézdivásárhely, Mioveni–Râmnicu Vâlceai Naţional, Köröskisjenői Crişul–Nagybánya, Olimpic–Maros KC, Nagyváradi–Brassó, FC Argeş–Vest ESK.