Győzelemmel tért vissza Franklin a VSK-ba

Parádés harmadik negyedet produkálva sikerült legyőznie a bajnokesélyes Bukaresti Steaua együttesét a címvédő Nagyváradi VSK-ESK férfi kosárlabdacsapatának.

Mirkovics ezúttal igazi vezére volt a bajnokcsapatnak

Teltház várta a két együttest az Antonio Alexe Sportcsarnokban megrendezett szombati mérkőzésen, amelyet a vendégek kezdtek jobban, és négypontos (22–18) előnnyel zárták az első negyedet. A folytatásban feljavult a váradiak játéka, így a nagyszünetre egypontos (36–35) VSK-előnnyel vonultak a csapatok. A térfélcserét követően még a közönség is ámult a kedvencek teljesítményén. A VSK 34 pontot dobott, és csak 13-at kapott, így 22 pontos fórral vágott neki a zárónegyednek a hazai együttes. A fővárosiak hajrázni kezdtek az utolsó tíz perc során, és nyolc pontra sikerült is megközelíteniük a hazaiakat. A közönség buzdítása és a játékosok higgadtsága (jól dobták a büntetődobásokat) döntőnek bizonyult, a váradiak 81–74-re győztek, és letaszították a rangsor éléről a fővárosiakat. A 19 pontot szerző Mirkovics és a tíz pont mellett tíz gólpasszt adó Zeno, valamint Denison és Nicoară ponterős játéka vezette győzelemre a címvédőt.

Statisztika

Nagyváradi VSK-ESK–Bukaresti Steaua 81–74 (18–22, 18–13, 34–13, 11–26). A VSK pontszerzői: Mirkovics (19, 5×3), Denison 14 (1×3), Nicoară 12 (1×3), Zeno 10 (1×3), Mandache 8 (2×3), Pasalics 8 (2×3), Ţîbîrnă 6, Nicolescu 2, Franklin 2. Edző: Cristian Achim, segítője: Milan Mitrovics. A Steaua pontszerzői: Runkauskas 27 (4×3), Dudzinszki 17 (4×3), Malesevics 8 (1×3), Long 8 (2×3), Jevtovics 6, Szíjártó 5 (1×3), Negoiţescu 3. Játszott még: Paul, Darwiche és Baciu. Edző: Claudiu Fometescu. Játékvezető: Marius Ciulin, Ciprian Stoica és Bogdan Podar. Szövetségi megfigyelő: Viorel Constantinescu.

Edzői szemmel

„Fontos győzelmet értünk el, ráadásul a támadójátékunk is jó volt. Örömmel tölt el, hogy az ukrajnai vereség után a csapat bebizonyította, nem az ottani játék jellemzi az együttest. A mai siker értékét növeli, hogy egy nagyon erős ellenfelet sikerült legyőznünk, főként a harmadik negyedben mutatott játékunknak köszönhetően. A remek védekezésből fontos pontokat szereztünk, így eldöntöttük a találkozót. Külön kiemelném Zeno játékát, aki tíz gólpasszt adott a társainak” – értékelte a győzelmet Cristian Achim, a VSK szakvezetője.

Franklint óriási ovációval fogadták a váradiak

Vastaps a kapitánynak

A közönség vastapssal fogadta a csapatba visszatérő William Franklint, aki tavaly nyáron bajnoki címre vezette a VSK-t. Az irányító két pontot szerzett büntetőből, igaz, a hajrában fontos volt, hogy ne remegjen meg a keze, mert a fővárosiak egyre közelebb kerültek a váradiakhoz. „Majd’ féléves kihagyás után visszatérni a pályára nem egyszerű, de most szükségünk volt rá még így is, mert két alapember, Barnette és Lucsics sérült, így rájuk nem számíthattunk” – beszélt a kapitány visszatérőséről Cristian Achim.

Eredmények

A román férfi élvonal 16. fordulójának további találkozóin: Bukaresti Dinamo–Nagybányai Olimpic 87–74, Galaci Phoenix–Craiovai SCMU 83–82, Kolozsvári UBT–Nagyszebeni ESK 91–80. A Piteşti-i BCMU–Temesvári KK meccsre tegnap, lapzártánk után került sor. Következik (január 20–22.): Steaua–Galac, Nagybánya–Kolozsvár, Nagyszeben–Dinamo, Craiova–Nagyvárad, Temesvár–Marosvásárhely.

A VSK vízilabdacsapatának több játékosa is ott volt a Steaua elleni kosárlabdameccsen Fotók: VSK/Roby Boros

Fotók: VSK/Roby Boros

Szerdán BL-meccs

Holnapután 19.30 órától a Bajnokok Ligája csoportkörében játszik meccset a váradi együttes. Az ellenfél a finn bajnok Kataja lesz, amelyet idegenben már sikerült legyőznie a VSK-nak. Az Antonio Alexe Sportcsarnokban sorra kerülő találkozóra már megszokott módon, az eventbook.ro honlapon lehet jegyet vásárolni. Egy belépő ára 10 lej. A váradiak számára ez lesz az utolsó hazai fellépés a Bajnokok Ligájában, győzelem esetén pedig tovább él a csapat továbbjutási esélye. A zárókörben, január 24-én Velencében lép majd pályára Cristian Achim együttese.