Győzelemmel kezdett a férfi kosárlabdacsapat

Először lépett pályára saját szurkolói előtt a Nagyváradi VSK-ESK férfi kosárlabdacsapata, amely a Craiovai SCMU együttesét fogadta barátságos meccsen az Antonio Alexe Sportcsarnokban.

A mérkőzésen a két válogatott játékosra (Andrei Mandache és Bogdan Nicolescu) nem számíthatott Cristian Achim, a hazaiak szakvezetője. A találkozóra közel ezer sportkedvelő volt kíváncsi, a belépés ingyenes volt.

A hazaiak végig irányították a játékot, az első negyedet követően már kilencpontos előnyre tettek szert (18–9), a végén pedig tizenöt ponttal bizonyultak jobbnak (89–74). A VSK pontszerzői: Zeno (21), Milosevics (19), Gajovics (15), Pasalics (13), Trotter (12), Valeika (5), B. Ţîbîrnă (2), S. Ionescu (2).

„Elégedett vagyok az eddig látottakkal, tekintve, hogy a felkészülés második szakaszában járunk, s sok új játékost kellett beépíteni. Voltak hibák is, de ez jelenleg még a összeszokottság hiányának tudhat be” – értékelte a találkozót Cristian Achim.

Magabiztos sikert könyvelt el a váradi csapat

Továbbjutottak a magyarok

Szoros meccsen győzte le a házigazda román csapatot a magyar férfi kosárlabda válogatott a Kolozsváron zajló Európa-bajnokság C csoportjában, így továbbjutott a nyolcaddöntőbe. A 80–71-es sikernek köszönhetően a magyar csapat az utolsó kör eredményeitől függetlenül ott lesz az isztambuli nyolcaddöntőben, melyben – a papírforma alapján – Szerbia lehet az ellenfél. A találkozót 9121 néző tekintette meg, valószínűleg ez marad a kincses városi torna rekordja.

Továbbjutást ünnepelhettek Kolozsváron a magyar válogatott szurkolói

Eredmények

A Kolozsváron zajló C csoport ötödik fordulójának másik két találkozóján: Csehország–Montenegró 75–88 (17–24, 17–25, 21–29, 20–10), Horvátország–Spanyolország 73–79 (20–21, 12–17, 22–15, 19–26) Az állás: 1. Spanyolország 8 pont (362–239), 2. Horvátország 7 (290–267), 3. Montenegró 6 (292–298), 4. Magyarország 6 (271–283), 5. Csehország 5 (287–334), 6. Románia 4 (247–328). A kontinenstorna csoportköre négy városban zajlik, Helsinkiben, Tel-Avivban és Isztambulban. Utóbbi helyszínen tartják majd az egyenes kieséses szakaszt.

Helsinkiben véget értek a csoportmeccsek, a szlovének a franciákat is legyőzték, ezzel veretlenül végeztek az élen. A franciák három győzelemmel és két vereséggel zártak a második helyen, mögöttük pedig Görögország és Finnország jutott tovább. A litvánok legyőzték a németeket Tel-Avivban, és ezzel megnyerték a B-csoportot, a második helyen Németország végzett, míg Olaszországnak a harmadik, Ukrajnának pedig a negyedik pozíció jutott. A D csoport zárófordulójának mérkőzéseit tegnap, lapzártánk után játszották.