Győzelemmel debütáltak a Bodola Gyula Stadionban

Borús idő és közel ezer néző fogadta szombaton a Nagyváradi Luceafărul futballcsapatát a Bodola Gyula Stadionban. Kiss Sándor edző csapata magabiztos sikerrel zárta a váradi stadionban lejátszott első bajnoki meccsét.

Váradi győzelemnek tapsolhattak szombaton a Bodola-stadionban

A piros-kék együttes a Temesvári Poli gárdáját fogadta, s már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a térfélcserét követően már négyre nőtt a különbség. A közel 150 lelkes drukker által buzdított Poli a hajrában tudta megszerezni a becsületgólt, így a találkozó 4–1-es váradi sikerrel zárult. A váradiak negyedik gólját a 17 éves Paul Chis-Toie szerezte, aki először volt eredményes a másodosztályban.

A 2016–2017-es idényben Váradszentmártonban játszotta hazai pályás mérkőzéseit a Luceafărul, amely tavaly november 12-én tudott utoljára nyerni saját szurkolói előtt (3–1 a Resicabányai Metalul ellen). Pénteken a Baloteşti-i SK otthonában lépnek pályára a váradiak, akiknek május 13-áig kell várniuk, hogy ismét a Bodola Gyula Stadionban lépjenek pályára. Akkor a Brăilai Dacia Unirea lesz az ellenfél.

A Luceafărul a kilencedik helyen áll a 18 csapatos rangsorban.

A harmadosztályban szereplő Fugyivásárhelyi SK a szünetben még döntetlenre állt a Kolozs megyei Zsuk FC otthonában, ám a második félidőben négy egyéni hibát követően összeomlott, ráadásul a végén még büntetőrúgásból sem sikerült a gólszerzés (a születésnapos Lőrincz lövését hárította a hazaiak kapusa), így a vége 4–0-s vereség lett. Gheorghe Silaghi együttese a 12. helyet foglalja el az ötödik csoport tabelláján, pénteken 17 órától pedig a harmadik helyezett Lénárdfalvi FC-t fogadja majd a váradalpári pályán.

Statisztika

Nagyváradi Luceafărul–Temesvári ASU Poli 4–1 (1–0). Bodola Gyula Stadion, 900 néző. Gólszerzők: Bedea (23.), Cordoş (49.), Arnăutu (57.), Chiş-Toie (76.), illetve Vucea (78.). A Luceafărul összeállítása: Goia – Balea, Hlinca (69., S. Moga), Cordoş, Ban – Cuc (73., Codoban), Fehér – Chiş-Toie, Arnăutu, Bedea – Matei (79., Roşu). Edző: Kiss Sándor. A Poli összeállítása: Gakos – Bilia, Gălan, Telescu, Taub – Nicolescu – Teut, Ungureanu (60., Bădăuţă), ?ugui (30., Guricici), Ghinescu (67 Vucea) – Blănaru. Edző: Sorin Brândescu. Játékvezetők: Marius Chioran – Iulian Székely, Doru Lucaciu (mindannian Kolozsvár). Szövetségi megfigyelők: Dan Jiga (Beszterce) és Viorel Lolea (Resicabánya).

Zsuk FC-Fugyivásárhelyi SK 4-0 (0-0). Gólszerzők: Şut (52.), Alex Pop (56.), Bucur (67.), Brumă (82. – büntetőből). A Zsuk FC összeállítása: Ţicrea – Gîţ, Pintea (73., Mocanu), Băghiceanu, Băican – Covaciu, Şut – Maxin (76., Budică), Bucur, Cubleşan (54., Brumă) – Alex Pop (85., Bányai). Edző: Adrian Iencsi. A vásárhelyiek összeállítása: Hava – Buz (55., R. Pop), Gal, Mintaş, Şumălan, Lőrincz – Bercea, Haş, Ferik (74., Moskola) – Gergely, S. Ban (72., Chiş). Edző: Gheorghe Silaghi.

Magabiztos győzelmet ért el az éllovas diószegi csapat

Megyei foci

A Bihar megyei első osztály éllovasa, a Diószegi SK gólzáporos győzelmet ért el a Madarászi SK otthonában, így megőrizte pontelőnyét a biharszentandrási és a belényesi csapat előtt. Utóbbi a vártnál nehezebben győzött a Borsi Viitorul vendégeként. A hétvégén minden mérkőzés szombaton lesz, a diószegiek a váradszentmártoniakat fogadják majd saját szurkolóik előtt.

A másodosztály első csoportjának éllovasa, a Bihar FC Legenda hatgólos sikert ért el a Toldy FC-vel szemben, míg a székelyhídiak hazai pályán győztek. A második csoportban megbotlott a második helyen álló vaskohi csapat, amely csak döntetlent ért el Bihardobrosdon, így három pontra nőtt a hátránya az éllovas gyapjuiakhoz képest.

Eredmények

A román másodosztály 28. fordulójában: Mioveni–Târgovişte 2–0, Bukaresti Juventus–Călăraşi 1–0, Luceafărul–Temesvári Poli 4–1, Brăila–Suceava 4–1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Tatrang 3–0 (játék nélkül), Resicabánya–Râmnicu Vâlcea 3–0 (játék nélkül), Afumaţi–Aradi UTA 0-0, Clinceni–Szatmárnémeti 1–0. Baloteşti és Brassó szabadnapos volt.

A román harmadosztály ötödik csoportjának 22. fordulójában: Zsuk FC–Fugyivásárhelyi SK 4–0, Kolozsvár–Radnót 1–0, Zilah–Szászrégen 0–1, Medgyes–Dés 5–1, Lénárdfalva–Kudzsir 1–1, Hermannstadt–Sülelmed 2–0, Pusztadaróc–Beszterce 4–0.

A megyei első osztály 20. fordulójában: Nagyszalontai Olimpia VSK–Nagyváradi Egyetemi FC 1–3, Madarász–Diószeg 1–7, Élesd–Vaskohsziklás 2–0, Bors–Belényes 1–2, Biharszentandras–Hegyközpályi 3–0 (játék nélkül), A Váradszentmárton–Mácsapuszta meccset tegnap, lapzártánk után tartották. Gurány–Fugyivásárhely 0–3 (játék nélkül).

A megyei másodosztály első csoportjának 17 fordulójában: Bihar FC Legenda–Toldy FC 6–0, Vársonkolyos–Sportiskola 5–1, Székelyhíd–Fugyivásárhelyi Unirea 2–0, Berettyószéplak–Barátka 1–1, Cserpatak–Esküllő 2–2. A második csoport 15. fordulójában: Bihardobrosd–Vaskoh 3–3, Illye–Gyapju 1–6, Bihari Földvár–Liberty 2–3, Bontesd–Köröstarján 5–1, Alsókocsoba–Tulka 4–0. A Biharrósa–Biharkaba meccset tegnap, lapzártánk után tartották.