Gólzáporos meccs Borson, diószegi siker a rangadón

Izgalmakban bővelkedett a megyei első osztály hétvégi fordulója, amelyben több rangadóra is sor került.

Hátrányból fordított és nyert a Diószegi SK

A Belényesi Bihorul 1–1-es döntetlenre zárt a biharszentandrásiakkal, míg a Diószegi SK hátrányból fordítva győzte le a mihályfalviakat. A vendégek a 45. percben Gegó révén szerezték meg a vezetést, majd a térfélcserét követően Emil Popa duplájával fordítottak a hazaiak, a lelátón helyet foglaló szurkolók örömére. Víg Zoltán, a hazaiak edzője a következő összeállítású csapatot küldte pályára: Gheţe – Marc, Karácsony (51., Szűcs), F. Lazăr, Costea, Sfârlea, Hodişan (81., O. Jurcă), Cr. Jurcă, S. Zádori (90+1., Hegedüs), Gadó, E. Popa. Ifj. Fele Sándor, az Unirea FC szakvezetője a következő játékosoknak szavazott bizalmat a meccsen: Gábor – Horváth, Moisi, Foris, Mândrilă, B. Iova, Daroczi, Crişan, Roghină (1., Tóth, 65., Sándor), Pap, Gegó (70., Fórián).

A legtöbb gólt Borson jegyezték fel, ahol a helybéli Viitorul 9–1-re legyőzte a sereghajtó gurányi csapatot.

A megyei első osztály (negyedik liga) harmadik fordulójában, a felnőtteknél: Váradi Egyetemi FC–Cécke 6–1 (gólszerzők: David 26, 49, Pocian 30, 71, Neaga 54, 74, illetve Ilisie 39), Mácsapuszta–Nagyszalonta 3–2 (O. Varodi 44, Széles 45, 90, ill. Petru Fl. 37, C. Laza 42), Vaskohsziklás–Madarász 6–1 (D. Gavriş 35, 38, Haica 56, 63, 77, Gruie 61, illetve Pereţ 65), Hegyközpályi–Váradszentmárton 2–0 (Drimba 30, F. Lazăr 89), Belényes–Biharszentanrás 1–1 (D. Toma 35, illetve Hering 45+1), Bors–Gurány 9–1 (Zadori E. 5, 11, 35, 66, Gergely 14, 37, Borzescu 35, T. Popa 47, Balajti 81, illetve Petran 39 – büntetőből), Diószeg–Mihályfalva 2–1 (E. Popa 59, 64, illetve Gego 45), Fugyivásárhely II–Élesd 2 – 0 (Antal 15, P. Suciu 76). Az ifjúságiaknál: Egyetemi FC–Cécke 3–3, Mácsapuszta–Nagyszalonta 0–8, Vaskohsziklás–Madarász 0–2, Hegyközpályi–Váradszentmárton 2–5, Belényes–Biharszentanrás 1–0, Bors–Gurány 7–3, Diószeg–Mihályfalva 2–11, Fugyivásárhely II–Élesd 2–0. Következik (szeptember 10–11.): Mihályfalva–Egyetemi FC, Szalonta–Diószeg, Madarász–Mácsapuszta, Szentmárton–Vaskohsziklás, Élesd–Pályi, Szentandrás–Fugyivásárhely, Gurány–Belényes, Cécke–Bors.