Formába lendült a VSK

Sorozatban negyedszer győzött a Nagyváradi VSK-ESK férfi kosárlabdacsapata a román élvonal felsőházában. A szombati siker révén már csak egy győzelemre van a címvédő a dobogótól.

A csapatmunka győzelmet ért a váradiaknak  (Fotó: csmoradea.ro)

A csapatmunka győzelmet ért a váradiaknak
(Fotó: csmoradea.ro)

Cristian Achim múlt hét közepén Piteşti-en tudott nyerni (86–76), s telt ház előtt fogadta a szebenieket. A mérkőzés csak az első negyedben volt kiegyenlített (16–14), a nagyszünetre már ötpontos (39–34) előnyt szerzett a VSK, amely a térfélcserét követően eldöntötte a találkozót (66–51), a végén pedig 12 ponttal (84–72) bizonyult jobbnak ellenfelénél. Hazai oldalon Barnette volt a húzóember, ő 15 pontot szerzett, mellette Nicoară (13), Mandache (13), Denison (9), Franklin (9), Pasalics (9), Zeno (7), Petrişor (5) és Ţibârnă (4) dobott még kosarat a szebeniek ellen.

A váradiak szerdán ismét fontos rangadót játszanak, ezúttal az éllovas Kolozsvári UBT vendégeként. A kincses városi gárda, amelynek a váradi Török Roland is tagja toronymagasan vezeti a bajnokságot, mérlege 20 győzelem és mindössze 3 vereség. Érdekesség, hogy ugyanaznap este a VSK-Digi férfi pólócsapata hazai medencében játssza az Eurokupa döntőjének első meccsét a Ferencváros ellen.

A felsőház 27. fordulójának találkozóin: Steaua–Kolozsvár 75–80, Temesvár–Pitesti 88–67, Nagyvárad–Nagyszeben 84–72. Az alsóházban a Marosvásárhely–Dinamo meccset tegnap lapzártánk után tartották, a Galac–Craiova találkozót pedig ma este. A következő forduló párosítása, a felsőházban, holnap: Temesvár–Nagyszeben (17.30, Digi Sport), (17.30, Digi Sport), szerdán: Kolozsvár–Nagyvárad (18, Digi Sport), Steaua–Pitesti (20, Digi Sport).