Fordított a Chelsea, továbbjutott a Real

A labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe a Chelsea és a Real Madrid jutott be, kiesett a Paris Saint-Germain, illetve a Dortmund.
A tavalyi döntős Borussia Dortmund hiába nyert 2–0-ra a Real Madrid elleni visszavágón, a spanyol csapat jutott tovább, de a Chelsea-nek ugyanilyen arányú diadal már a sikert jelentette a Paris Saint-Germain ellen.
Az aranylabdás Cristiano Ronaldót nélkülöző királyi gárda háromgólos előnye ellenére jól kezdett, de a kiharcolt büntetőt Angel Di Maria kihagyta, ezt követően pedig a németek feltámadtak, és Marco Reus két találatával már csak egyetlen gólra kerültek a hosszabbítást eredményező 3–0-tól. A második félidőben Iker Casillas bravúrjai és egy ízben a kapufa megmentette a Real Madridot a ráadástól.
A másik párharcban a Chelsea is hamar egygólosra csökkentette hátrányát André Schürrle találatával. Azonban ezen a meccsen az angolok játékában sokkal kevésbé volt benne az újabb, immár továbbjutást érő gól, mégis nekik jött össze: Demba Ba a 87. percben volt eredményes, így idegenben szerzett góllal a Chelsea jutott az elődöntőbe. Az elődöntő sorsolását holnap délben tartják az európai szövetség svájci központjában, Nyonban.