Folytatta jó sorozatát a Luceafărul focicsapata

Négy gólt láthattak és hazai győzelemnek tapsolhattak azok a focikedvelők, szám szerint vagy 300-an, akik tegnap délelőtt kilátogattak Váradszentmártonba, ahol a Nagyváradi Luceafărul futballcsapata játszott bajnoki meccset.

Sorozatban harmadszor nyert a másodosztályú váradi együttes

A piros-kékek ellenfele az élvonalból kiesett Târgu Jiui Pandurii gárdája volt, s a hazaiak már a 4. percben vezetéshez jutottak, ám alig három perc múlva a vendégek egy ajándék tizenegyeshez jutottak, igaz Rus lövését hárította Gakosz kapus. A gorjiak a 29. percben szerencsés góllal egyenlítettek, ugyanis először Gakoszban akadt el Dodi lövése, ám a kipattanóból már nem hibázott, két hazai védő gyűrűjében. A középkezdést követően két perccel újabb gól született, ezúttal a Luceafărul kapott büntetőrúgást, amelyet ugyan Stanca kapus kivédett, ám a kipattanót Antohi kotorta a hálóba. A második félidőben a játékot a gorjiak irányították, ám a veszélyesebb helyezetek a váradiak előtt adódtak, mi több a csapat gólfelelőse, Vlad Rusu ezúttal is betalált kialakítva a végeredményt. A váradiak sorozatban harmadszor nyertek, s pontszámban beérték a Pandurii gárdáját. A Luceafărul legközelebb vasárnap lép pályára Temesváron, az ASU Poli vendégeként.

Statisztika

Nagyváradi Luceafărul– Târgu Jiui Pandurii 3–1 (2–1). Gólszerzők: Rocha (4.), Antohi (31.), Rusu (65.), illetve Dodoi (28). A Luceafărul összeállítása: G. Gakosz – D. Ciobanu (8., Mutu), Tînc, Bedea, Vl. Rusu, Codoban, Antohi, Bruno Rocha (61, C. Roşu), Ţegle, Bedea, Trif. Edző: Cristian Dulca. A cserepadon kapott helyet: Gudea – Chiş –Toie, Cuc, Al. Dulca, A. Mutu. A Pandurii összeállítása: Stanca – Homei, Celea, D. Lung, Drugă (83., Pîrvulescu), Brînzan, Şut – Dodoi, Dănăricu, Şendroiu (551, Bujor), C. Rus (67, Tudoran). Edzők: Dorian Gugu és Damian Militaru. A cserepadon kapott helyet: Jianu – Turda, Vodă, Raiciu.

Játékvezető: Ovidiu Petru Oprea (Ploieşti), segítői: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa) és Gabriel Ion Cătană (Târgovişte), valamint Adrian Pausan (Zilah) tartalékbíró.

Eredmények

A román másodosztály 16. fordulójában: Snagovi Sportul–Miroslavai Ştiinţa 1–0, Suceavai Foresta–Temesvári ASU Poli 2–2, Nagyváradi Luceafărul–Târgu Jiui Pandurii 3–1, Clinceni-i Academica–Mioveni-i SK 3–1, Brăilai Dacia–Călăraşi-i Dunărea 1–1, Pitesti-i FC Argeş–Afumaţi FC 2–1, Târgoviştei Chindia–Baloteşti-i SK 4–1, Bukaresti Metaloglobus–Hermannstadt FC 0–3, Marosvásárhelyi ASA–Szatmárnémeti Olimpia 4–2. A Temesvári Ripensia–Aradi UTA meccsre lapzártánk után kerül sor. Következik, szombaton 11 órától: Mioveni–Snagov, Baloteşti–Metaloglobus, Afumaţi–Târgovişte, Szatmárnémeti–Brăila, Aradi UTA–Marosvásárhely, Târgu Jiu–Ripensia, Miroslava–Suceava, vasárnap 12 órától: Călăraşi–FC Argeş, 14 órától: Hermannstadt–Academica Clinceni, ASU Poli–Luceafărul.