Férfi kosárlabda élvonal

Az alapszakasz felsőházi küzdelmének második fordulójában hat ponttal győzte le a Nagyszebeni Atlassib együttesét a hazai közönség előtt pályára lépő Marosvásárhelyi KK. A vendégek harminc percen keresztül irányították a találkozót, mi több a zárónegyednek kilenc pontos előnnyel vágtak neki, de a hajrában fordított a vásárhelyi együttes, amely négy ponttal bizonyult jobbnak, így a tabella negyedik helyét foglalja el. Pénteken éppen Vásárhelyen lép majd pályára a rangsor élén álló Nagyváradi VSK-ESK. A váradi szurkolók a találkozó korai kezdési időpontja (délután hat óra) miatt bosszankodnak, hiszen így kevesüknek adathat meg, hogy elutazzon a mérkőzésre. Jó hír viszont, hogy a találkozót a Digi Sport közvetíti. A harmadik forduló további párharcai, pénteken: Steaua–Craiova (19.45, Digi Sport), vasárnap: Nagyszeben–Kolozsvár (Digi Sport).