Erős ellenféllel küzd ma délután a VSK

Kosárlabdameccsre várják ma délután a sportkedvelőket az Antonio Alexe Sportcsarnokba. A VSK ellenfele a Craiovai SCMU lesz a román férfi élvonal 18. fordulójában.

Kemény csata, s durva ellenfél vár ma a kosárlabdázókra  (fotó: VSK/Roby Boros)

Kemény csata, s durva ellenfél vár ma a kosárlabdázókra
(fotó: VSK/Roby Boros)

A vendégek erős gárdával érkeznek Váradra, hiszen soraikban ott van a sokszoros bajnokcsapat, a Ploieşti-i Asesoft volt kiválósága, Cătălin Burlacu, a Kolozsvárról nemrég igazolt Darius Hargrove és a VSK tavalyi centere, Mladen Pantics is. Az ősszel már találkozót egymással a két együttes, s bár a VSK majd három negyeden át vezetett, végül vereséget szenvedett. Az akkori találkozóról nincsenek szép emlékei a váradiak „mesterlövészének”, a távoli dobásai miatt kedvelt, Radovan Markovicsnak. „Szeretném, ha a váradi találkozó a kosárlabdáról szólna, mert a craiovain az ellenfél játékosai helyenként durván játszottak, a bírók pedig tolerálták azt, így sikerült megfordítaniuk az állást” – mondta el Markovics a VSK szerda déli sajtótájékoztatóján. Az eseményen jelen volt Sean Barnette is, aki a váradi gárda legjobb labdaszerzője, emellett a pontszerzésből is kiveszi részét. A Kolozsvárról érkezett kosárlabdázó Sean Barnette, aki nemcsak a VSK hanem az élvonal legjobb labdaszerzője is, eddig még nem nyert serleget Romániában, de bízik benne, a váradi csapattal idén megtöri a jeget.

A ma délutáni meccsre 10 lej a belépő. A 14 év alatti gyermekeknek ingyenes a belépés, de nem jár számukra ülőhely a csarnokban. A jegyeket a Városi Sportklub székhelyén (Városháza utca 3., első emelet) lehet elővételben megvásárolni, ma 9 és 13 óra között, míg az Antonio Alexe Sportcsarnok jegypénztárai 15.45 órától nyitnak majd. A találkozó pedig 17.15 órától kezdődik és a Digi Sport 2 közvetíti. Mivel az elmúlt két bajnoki találkozón is telt ház volt a sportcsarnokban, a váradi klub képviselői arra érik a nézőket, időben váltsák ki belépőjüket, elkerülve, ezáltal, a helyszínen való sorban állást és várakozást.

Szerda este a Marosvásárhelyi KK vendégeként tudott győzni a Bukaresti Steaua, amely hosszabbítást követően 97–94-re bizonyult jobbnak ellenfelénél. A hazaiaknál Lázár László két pontot és két lepattanót szerzett, a vendégeknél Titus Nicoară 20 ponttal és 11 lepattanóval vette ki részét a sikerből. A vereség ellenére a vásárhelyiek vezetik a rangsort, mivel egy mérkőzéssel többet játszottak ellenfeleiknél. A kolozsváriak a másodikok, a váradiak pedig a harmadik helyről várják a hétvégi találkozókat.

A 18. forduló további párosítása, holnap: Nagyszeben–Galac, Marosvásárhely–Piteşti, Medgyes–Temesvár, Kolozsvár–Târgu Jiu (17.15, Digi Sport), vasárnap: Steaua–Dinamo (20, Digi Sport). Ma este további három Euroliga mérkőzést követhetnek figyelemmel a sportkedvelők a Digi Sport jóvoltából. A program: Moszkvai Himki – Zalgiris Kaunas (19, Digi Sport 3), Unicaja Malaga – Anadolu Efes (21, Digi Sport 3), Barcelona – Laboral Kutxa Vitoria (22, Digi Sport 1).